Reklama

Jak przeprowadzić się do Warszawy?

Opublikowano:
Autor:

Jak przeprowadzić się do Warszawy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Zawsze „ciągnęło Cię” do wielkiego miasta i możliwości, które oferuje? Po głowie chodzi Ci myśl o przeprowadzce do Warszawy, ale nie masz jeszcze pewności? Zobacz, jakie są plusy i minusy mieszkania w stolicy oraz jak łatwo przeprowadzić się i zorganizować transport w Warszawie.

Czy warto przeprowadzić się do Warszawy?

Warszawa – spośród wszystkich polskich miast to ona jest marzeniem ludzi, którzy chcą robić karierę i prowadzić bujne życie towarzyskie. Niesamowity klimat sprawia, że jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków przeprowadzek. Część osób przeprowadza się tam tylko w czasie studiów, z kolei inni planują przeprowadzkę właściwie od zawsze i tylko czekają na dogodny moment. Na pytanie, czy warto przeprowadzić się do Warszawy, można bez wątpienia odpowiedzieć: TAK, ale będzie to miało zarówno swoje pozytywy, jak i negatywy. Decyzja o przeprowadzce musi być podjęta po dokładnej ocenie możliwości i ewentualnych strat.

Plusy i minusy mieszkania w stolicy

W Warszawie można cieszyć się przede wszystkim atrakcyjnymi zarobkami. Mieszkańcy stolicy mają dostęp do bardzo rozbudowanego rynku gospodarczego i zwykle nie muszą się przejmować trudnościami w znalezieniu pracy. Etatów nie brakuje, a średnie wynagrodzenie jest przynajmniej o kilkanaście procent wyższe niż w innych miastach kraju. Zatrudnienie mogą znaleźć zarówno specjaliści, jak i pracownicy fizyczni.

Kolejnym ogromnym plusem mieszkania w stolicy jest dostępność doskonale rozbudowanej infrastruktury drogowej, bliskość lotniska i metra, a także niezliczone formy rozrywki – począwszy od klubów muzycznych, przez centra naukowe, a na plenerowych wydarzeniach kulturalnych kończąc.

Warszawiacy cieszą się również znacznie wyższym standardem życia niż mieszkańcy innych polskich miejsc. Miasto przez cały czas się rozwija i modernizuje, a miejsc w szkołach, przedszkolach i żłobkach nie brakuje. Tak samo sprawa wygląda z opieką medyczną, której jest tutaj pod dostatkiem. Publiczne ośrodki zdrowia i szpitale są stale doposażane, a prywatne placówki oferują bardzo wysokie standardy.

Do minusów mieszkania w Warszawie trzeba niestety zaliczyć większe koszty życia. W stolicy więcej się zarabia, ale też więcej wydaje. Ceny w sklepach są wyższe i to samo dotyczy też rynku nieruchomości. Stolica boryka się też z dużym natężeniem ruchu, więc z pewnością nie jest ostoją spokoju i odpoczynku, a raczej dynamicznym miastem, często dość hałaśliwym i borykającym się z notorycznymi korkami na drogach.

Jak przeprowadzić się do Warszawy? Najprostszy sposób

Jeśli szybkie tempo warszawskiego życia nie stanowi dla Ciebie problemu, a możliwości stolicy kuszą, czas pomyśleć o przeprowadzce. Realizacja tego na własną rękę będzie problematyczna, więc najlepiej skorzystać z usług doświadczonej firmy przeprowadzkowej. Transport Warszawa możesz zorganizować w serwisie Furgonetka Giełda. Wystarczy tylko wystawić ogłoszenie o poszukiwaniu firmy przewozowej, określić listę rzeczy do przewiezienia i podać termin planowanej przeprowadzki. Ogłoszenie możesz też uzupełnić o zdjęcia swoich mebli i sprzętów, a nawet ustalić własny budżet na transport.

Zarejestruj się w serwisie Furgonetka Giełda, wystaw ogłoszenie i znajdź firmę, która pomoże w przeprowadzce do Warszawy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE