Jakie techniki pomogą nam wytrwać pierwsze tygodnie po rzuceniu palenia?

Opublikowano:
Autor:

Jakie techniki pomogą nam wytrwać pierwsze tygodnie po rzuceniu palenia? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Każdy palacz mający świadomość zagrożenia zdrowa wynikającego z uzależnienia, przynajmniej kilka razy próbował rozstać się z nikotyną. Metod wspomagających rzucenie palenia jest wiele, jednak ich sposób działania zazwyczaj jest taki sam – drastyczne odcięcie od nikotyny, które najczęściej jest nie tylko bezskuteczne, ale odciąga również od podejmowania kolejnych prób. Najnowsze badania i wyniki wskazują, że by rzucić palenie raz na zawszę, trzeba sięgnąć w głąb ludzkich emocji.

Allen Carr – metoda skupiająca się na emocjach?

Rzucenie palenia nie musi być trudne i wiązać się z ciągłą ochotą na papierosa, stresem, tyciem i innymi nieprzyjemnymi objawami. Technika https://allencarr.pl/ to skuteczny sposób na pozbycie się nałogu, ponieważ skupia się nie na samym rzucaniu palenia, ale na emocjach, które przyczyniają się do sięgania po papierosa. Według twórcy metody, który sam był palaczem przez wiele lat, występuje ścisła korelacja pomiędzy paleniem, a emocjami, z którymi palacz sobie nie radzi. Wśród społeczeństwa palaczy powstało dziwne przekonanie, że papieros jest uspokajaczem. Nikotynie przypisuje się właściwości relaksacyjne i odprężające, a tak naprawdę zarówno osoby palące, jak i niepalące odczuwają stres.

Długotrwałe rzucanie palenia – czy to ma sens?

Technika ta zakłada dotarcie do swoich emocji, przyczyn pojawiania się ich oraz znalezienia alternatywy, która w stresujących sytuacjach odciągnie od sięgnięcia po papierosa. Jak można wywnioskować, nie jest to proces ani jednodniowy, ani tygodniowy, ani nawet miesięczny. W niektórych przypadkach trwa całkiem długo, jednak jest to czas świadomego i realnego rzucania palenia, bez poddawania swojego organizmu i psychiki trudnościom i nieprzyjemnym objawom związanym z nagłym rzuceniem papierosów. Metoda Allena Carra pozwala:

  • rzucić palenie bez trudu
  • nauczyć się radzić sobie ze stresem
  • znaleźć sposób na odprężenie inny niż nikotyna
  • zrozumieć swoje emocje i sposób działania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE