Jesień to wyzwanie dla naszych mieszkań!

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Wysoki poziom wilgoci w pomieszczeniach to jeden z podstawowych problemów początku sezonu grzewczego. Nie otwieranie okien, wyższa temperatura w mieszkaniu, źle działająca wentylacja może być przyczyną powstania problemu odprowadzenia wilgoci z budynku.

Gdy nastąpiło zalanie pomieszczeń po awarii instalacji wodnej bardzo ważny jest szybki czas reakcji właściciela nieruchomości. Należy pamiętać, że zalane powierzchnie niekoniecznie wyschną same pod wpływem temperatury panującej w pomieszczeniu. Bardzo często nie jest to wystarczające. Kiedy nastąpiło zalanie podłogi bardzo często następuje przenikanie wody do warstw pod podłogą, ścianek działowych, czy warstw izolacji. Zachodzące zjawisko polega na zaciąganiu wody od dołu na całą ścianę. Następuje tzw. zawilgocenie izolacji ścian.

Obecnie na rynku mamy wiele metod osuszania budynków po zalaniu. Możemy wesprzeć się osuszaczami kondensacyjnymi, adsorpcyjnymi czy też bardziej rozbudowanym osuszaniem podposadzkowym (podciśnieniowym). Jeżeli mówimy o wilgoci spowodowanej zalaniami, technologia wykonania warstw izolacyjnych nie pozwala na ich osuszenie przy wykorzystaniu zwykłych osuszaczy. Nie jesteśmy również w stanie doprowadzić do ich samoistnego wyschnięcia. Zalana warstwa izolacyjna traci swoje właściwości termoizolacyjne i powoduje dalsze rozszerzanie się szkody. W takich zalanych warstwach rozwijają się grzyby i pleśnie, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia ludzi – powodują wszelkiego rodzaju alergię, astmę, a nawet potrafią być rakotwórcze.

Jakie czynności należy podjąć w przypadku awarii i zalaniu naszego mieszkania bądź domu? Pierwszą czynnością jest pozbycie się jak najszybciej wody. Dotyczy to nie tylko zalania powodziowego, ale i takiego którego przyczyną jest awaria instalacji wodnej, grzewczej czy kanalizacyjnej w budynku. Możemy to zrobić, za pomocą ogólnodostępnych narzędzi gospodarczych takich jak wiadra, miski, łopaty. W tym samym czasie – jeśli oczywiście jest to możliwe – otworami wszystkie okna. Powoduje to zwiększoną wymianę powietrza, a co się z tym wiąże - pozbycie się wilgoci znajdującej się w powietrzu. Trzecią czynnością jest usunięcie mebli, dywanów oraz wszelkiego rodzaju sprzętu. Umożliwi to podłodze swobodne oddychanie i odparowanie chociaż części znajdującej się na niej wilgoci.

Po wykonaniu wszystkich tych opisanych wyżej podstawowych czynności należy przyjrzeć się podłodze w celu określenia obszar zalania i stan zawilgocenia otaczających zalany teren ścian. Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie określić stanu zawilgocenia warto zwrócić się o pomoc do fachowca. Pracownicy firmy Świat Instalacji nie tylko doradzą, przedstawią możliwe rozwiązania, ale również dobiorą odpowiedni sprzęt do osuszania np. podposadzkowego, który będzie niezbędny by szybko i skutecznie pozbyć się wody z pomieszczenia.

Nasza firma istnieje już ponad 10 lat na rynku instalacyjnym i świadczy usługi z zakresu specjalistycznego osuszania budynków i mieszkań po różnego rodzaju zalaniach czy awariach wodno – kanalizacyjnych. Jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce, która może pochwalić się setkami realizacji z zakresu osuszania budynków. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych jak i duże międzynarodowe firmy. Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę jak uciążliwe jest doprowadzenie budynku do stanu pierwotnego. Pracujemy na sprzęcie renomowanych producentów, liderów na rynku osuszania. Dzięki nowoczesnej technice i wysoce wydajnym sprzęcie skracamy czas wykonywanych prac do minimum. Głównią naszą specjalizacją jest osuszanie po awariach instalacji sanitarnych, grzewczych , po powodzi, bądź gwałtownych ulewach czy skutkach akcji gaśniczych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE