Reklama

Kadzidłowiec indyjski – na co działa?

Opublikowano:
Autor:

Kadzidłowiec indyjski – na co działa? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Potocznie określany mianem kadzidłowca, oficjalnie znany w literaturze jako Boswellia serrata – gatunek rośliny wywodzący się z Indii, który cechuje się szarą korą oraz intensywnie zielonymi liśćmi. Nieprzypadkowo nazywany właśnie w ten sposób, gdyż od lat wykorzystywany jako podstawowy składnik kadzideł i środków medycznych. Powszechny ze względu na swe cenne właściwości, obecnie dostępny jest także na obszarze kontynentu europejskiego, gdzie można go znaleźć w rozmaitych preparatach suplementowych.

Co leczy?

W korze kadzidłowca, który dostępny jest w postaci wysokiej jakości preparatu chociażby w sklepie online SklepSwanson.pl, zawarta jest duża porcja żywicy wymagającej skrupulatnego oczyszczenia, a później używanej w celach medycznych. To cenny surowiec leczniczy, który pełny jest aktywnych elementów, w tym zwłaszcza kwasów bosweliowych odpowiedzialnych za działanie przeciwzapalne oraz antynowotworowe. W medycynie indyjskiej roślina ta stanowi podstawę przy leczeniu schorzeń stawowych, a także zmaganiu się z bólami i zwyrodnieniami kręgosłupa. To idealny wariant suplementu dla osób cierpiących na rozmaite choroby przewodu pokarmowego oaz kości. Z badań naukowych wynika, że przyjmowanie specyfików na bazie Boswellia serrata gwarantuje znaczącą poprawę w pracy dróg oddechowych. Wreszcie jest to też skuteczny sposób na uniknięcie czy też ostateczne pozbycie się problemów alergicznych.

„Eko” sposób na raka?

Jak już wyżej wspomnieliśmy kadzidłowiec prawdopodobnie ma pozytywny wpływ na hamowanie procesu rozwoju nowotworów. Wynika to z dużej ilości kwasów bosweliowych, jakie są substancjami organicznymi o udowodnionym fachowo działaniu antyrakowym. W praktyce, chodzi o to, że wspomniane składniki zwiększają tempo apoptozy szkodzących organizmowi komórek, a prościej mówiąc- przyspieszają ich obumieranie. Dzieje się to poprzez zwykłe, odpowiednio dobrane pod względem stężenia suplementowanie naturalne, więc testy naukowe nie wykazały żadnych skutków ubocznych. Zdaniem specjalistów w ten sposób można walczyć z rakiem jelita grubego, białaczką oraz guzami mózgu. W SklepSwanson.pl dostępne są specjalistycznie przygotowane preparaty z kadzidłowcem zawierające 90 tabletek i pochodzące od zarejestrowanej i rekomendowanej marki od lat prężnie funkcjonującej na rynku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE