Reklama

Kalkulator ubezpieczenia OC - dlaczego warto z niego korzystać?

Opublikowano:
Autor:

Kalkulator ubezpieczenia OC - dlaczego warto z niego korzystać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Najlepsze ubezpieczenie OC to najtańsze OC. Nie warto przepłacać, bo według ustawy każdy ubezpieczyciel ma obowiązek zapewniać te same świadczenia w ramach polisy OC. I tu pojawia się bardzo ważne pytanie: gdzie szukać i jak znaleźć to najlepsze, czyli najtańsze, OC? Właśnie tu i teraz, odpalając kalkulator OC.

Co to jest kalkulator OC?

Kalkulator ubezpieczenia OC to darmowe, rewelacyjne narzędzie przyjazne kierowcom, które porównuje oferty różnych towarzystw, oblicza składkę OC i znajduje dla ciebie najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne. Przekonaj się sam i sprawdź jak działa ten kalkulator w praktyce na stronie https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac

Kalkulator ubezpieczenia OC. Czy zniżki mają znaczenie?

Wszyscy kierowcy wiedzą, jak ważne są zniżki za bezszkodową jazdę. 60% zniżek oznacza bardzo przyjazną cenę polisy OC, a każda zwyżka za stłuczkę czy kolizję boli do podszewki portfela. Jednak wysokie zniżki wcale nie gwarantują najtańszego OC, a poza tym są tylko jednym z wielu czynników decydujących o cenie polisy.

Przyjęło się, że jeden rok bezszkodowej jazdy to 10% zniżki, zatem maksymalną ulgę w OC w wysokości 60% kierowca uzyskuje po sześciu latach bezpiecznej jazdy. Każda szkoda powoduje natomiast utratę 10%. Jednak nie istnieje zapis prawny, który regulowałby system wyliczania zniżek. Każdy ubezpieczyciel ma prawo stosować własne zasady, stąd w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym 60% zniżki uzyskasz dopiero po ośmiu latach, a w innym już po trzech.

Jaki stąd wniosek? Zniżki przydatna sprawa, ale nie gwarancja najtańszej polisy.

Kalkulator OC. Jakie dane są potrzebne?

Zanim kalkulator wyliczy ubezpieczenie, należy podać kilka informacji, które mogą wydawać się nam bez znaczenia. Tymczasem wiek, zawód, stan cywilny kierowcy oraz fakt, że ma on dzieci wpływają na cenę polisy. Jak to możliwe? Wytłumaczenie jest bardzo proste. Stateczny ojciec rodziny, kto codziennie wozi dziecko do przedszkola, jeździ ostrożniej niż kawaler w pierwszym samochodzie. Ubezpieczyciele zakładają, że młody kierowca jest kierowcą podwyższonego ryzyka - i słusznie, bo opierają się na policyjnych raportach,z których jasno wynika, że najwięcej wypadków powodują młodzi kierowcy w wieku 18-24 lata.

Kalkulator ubezpieczenia OC. Mamy duży wybór

Trudno wyobrazić sobie inne miejsce, w którym będziesz miał aż tak bogaty wybór ofert. Kalkulator OC można porównać do supermarketu, który ma wielu konkurujących ze sobą dostawców, zatem może zaoferować klientowi szeroką gamę produktów, od najtańszych po te dla najbardziej wymagających. Kalkulator OC zaprezentuje ci zestawienie ofert w formie czytelnej tabeli.

Kalkulator OC. Doradzimy bezstronnie

Doradca niezwiązany z konkretną firmą? Rewelacja. Doradca mfind zapyta o twoje potrzeby i preferencje, a na ich podstawie dopasuje ofertę. To profesjonalista, który dokładnie wyjaśni różnice między jedną a drugą ofertą i wskaże, co jest istotne, a z czego można zrezygnować bez żalu. To ważne, ponieważ przeciętny człowiek kupujący ubezpieczenie OC zna się na tym jak kura na pieprzu, zatem znawca tematu jest na wagę złota.

Kalkulator ubezpieczenia OC. Zaoszczędzimy twój czas

Czas to pieniądz. Wybór i zakup polisy OC zabiera czas - jak wszystko w życiu. Albo jesteśmy zdani na wybór zaprzyjaźnionego agenta, u którego nasza rodzina kupuje polisy od pokoleń, albo sami szukamy, wybieramy, dzwonimy, pytamy… To wszystko pochłania dużo czasu. Dla porównania: jeśli klikniemy kalkulator OC, zakup ubezpieczenia zajmie maksymalnie kilkanaście minut. Ponad 20 minut tylko wtedy, kiedy internet będzie chodził woooooolno.

Kalkulator OC. Gwarantujemy bezpieczeństwo transakcji

Rozmowy z naszymi konsultantami są nagrywane, a cały proces zakupu polisy jest kontrolowany. Masz do wyboru płatność online lub przelew bezpośrednio z własnego konta bankowego. Strzeżemy Twoich danych jak źrenicy oka, połączenie jest ze stroną szyfrowane.

Kalkulator ubezpieczenia OC. Promocje i dodatkowe oferty

Każdemu sprzedającemu zależy na tym, by klient zauważył i wybrał właśnie jego produkt. Towarzystwa ubezpieczeniowe, które przedstawiają swoje oferty w porównywarce ubezpieczeń, wabią atrakcyjnymi bonusami i kuszącymi promocjami. Grzech nie skorzystać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE