Najlepszy moment na życzenia ślubne
W polskiej tradycji przyjęło się, że życzenia ślubne składa się tuż po wyjściu młodych z kościoła. Para została właśnie sobie poślubiona, a zgromadzeni przed świątynią goście czekają, aby przekazać im swoje życzenia pomyślności. Jest to bardzo wzruszająca i podniosła chwila, która wiąże się jednak ze sporym stresem. Gości często jest tak wielu, że składanie życzeń i gratulacji przebiega w pośpiechu. Nie należy się stresować, tylko spokojnie zaczekać na swoją kolej, pamiętając przy tym, że w pierwszej kolejności życzenia ślubne składają parze jej najbliżsi – rodzice, dziadkowie, chrzestni i świadkowe.
Tuż po zakończeniu ceremonii zaślubin nie ma konieczności składnia długich i wymyślnych życzeń. Para młoda jest bowiem tak zaabsorbowana sobą i ceremonią, że trudno jej się będzie skupić na długich i skomplikowanych życzeniach. Niewiele z ich treści także pozostanie w jej pamięci, co w takiej chwili jest zupełnie normalne. W tym momencie warto więc złożyć krótkie, ale przemyślane życzenia pomyślności, szczęścia i powodzenia na nowej drodze życia.
Nie oznacza to jednak, że na takich krótkich życzeniach musimy poprzestać – aby para otrzymała życzenia ślubne z prawdziwego zdarzenia, warto wręczyć jej kartkę z wypisaną treścią właściwych życzeń ślubnych. Kiedy emocje opadną, młodzi wrócą do niej i będą mieli okazję na spokojnie przeczytać, czego życzymy im prosto z serca. Przy okazji zyskają także piękną, materialną pamiątkę.
Życzenia ślubne na papierze – co napisać młodej parze?
Na życzenia ślubne warto wybrać starannie wykonaną kartkę lub pocztówkę okolicznościową, na której pisemne podziękujemy za zaproszenie oraz złożymy życzenia ślubne. To, co się na niej znajdzie, zależy od nadawców – goście równie często piszą własne, spersonalizowane życzenia, jak i korzystają z gotowych, dostępnych np. w internecie formułek. Sporą popularnością cieszą się także życzenia ślubne w formie wierszyków, zabawnych rymowanek czy miłosnych sentencji. Osoby, które czują się na siłach, mogą pokusić się o napisanie wiersza ze specjalną dedykacją dla pary młodej lub w życzeniach nawiązać wprost do historii znajomości oraz wspólnych doświadczeń.
Oprócz wręczenia osobistej kartki z życzeniami, możemy także skorzystać z innej formy składania życzeń, która coraz częściej pojawia się na polskich weselach. Mowa tu o weselnej księdze gości, czyli książce, w której goście mogą zostawić kilka słów od siebie podczas trwania zabawy weselnej. W księdze gości, oprócz samych życzeń ślubnych i podziękowań za zaproszenie, często pojawiają się także wrażenia z imprezy, wspomnienia oraz zabawne zdjęcia wykonane wcześniej w weselnej fotobudce.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.