Reklama

Najtańszy abonament bez telefonu – opłaca się czy nie?

Opublikowano:
Autor:

Najtańszy abonament bez telefonu – opłaca się czy nie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Są różne formy umów na abonament telefoniczny. Z telefonem, bez telefonu, na kartę, rodzinny… Jest z czego wybierać, zwłaszcza jeżeli chcemy zaoszczędzić. W przypadku telefonu, jedną z najlepszych opcji na oszczędzanie jest najtańszy abonament bez telefonu. Tylko czy wybierając taki abonament faktycznie to nam się opłaci?

Za wszystko trzeba płacić – to fakt. Ubezpieczenia, rachunki, subskrypcje, podatki, abonamenty… Jest tego tak wiele, że kiedy pomyślimy, ile rocznie musimy wydać na to wszystko, to aż ciężko jest się nie złapać za głowę. I wtedy pojawia się rozsądne pytanie – na czym mogę zaoszczędzić? Wśród tych wszystkich opłat jest też i telefon. I to właśnie na abonamencie można zostawić sporo grosza w kieszeni. Ale jak ze wszystkim, tak i w tym przypadku wybór powinien być przemyślany i rozsądny.

Powód dla tego jest prosty. Obecnie na rynku ofert telefonicznych działa ponad dwadzieścia różnych sieci komórkowych! Każdy potrafi wymienić te największe – Play, Plus, Orange i T-mobile. Jednak pozostałe kilkanaście również mają swoje oferty. I często potrafią zaoferować o wiele więcej, niż Ci telekomunikacyjni giganci.

Z telefonem czy bez?

Ale wracając do tematu, abonament na telefon komórkowy to nie bez powodu najpopularniejsze rozwiązanie. Podpisujemy umowę i przy regularnych opłatach możemy swobodnie korzystać z naszego smartfona. Zwłaszcza, że niemal standardem stało się już, że w ramach nawet najtańszego abonamentu mamy takie udogodnienia, jak darmowe rozmowy do wszystkich sieci, czy darmowe SMS-y wraz z często niemałym pakietem danych.

Więc decydujemy się na abonament. Z telefonem czy bez telefonu? Jeżeli spojrzymy na zestawienie ofert sieci komórkowych, przygotowane przez portal mobilny-ranking.pl, szybko dostrzeżemy, że abonament z telefonem, nawet jeżeli jest to słabsze urządzenie, często wyniesie nas miesięcznie nawet dwa razy więcej, niż abonament bez telefonu. Co więcej, sieci komórkowe doliczają sobie marżę do telefonu dołączonego do umowy, przez co płacimy za niego więcej niż gdybyśmy kupowali go osobno! Więc jeżeli chcemy zaoszczędzić, lepiej wybrać najtańszy abonament bez telefonu.

Najtańszy abonament bez telefonu – jaka sieć najlepsza?

Tutaj pojawia się wspomniana wcześniej kwestia różnić w ofertach sieci komórkowych, jakie mają duzi i mali operatorzy. Preferowane przez największe sieci komórkowe oferty to te, które mają najlepsze pakiety – za co musimy płacić więcej. Preferowane abonamenty kosztują od 30 do nawet 80 czy 100 zł za numer! Oczywiście dostajemy darmowe minuty oraz SMS-y (które, jak już wspomnieliśmy, i tak są standardem) oraz duże pakiety danych – często nawet nielimitowane. Są też dodatkowe usługi, w postaci chociażby darmowych serwisów z filmami czy muzyką – jednak wszystko to ma usprawiedliwić wysoki koszt abonamentu.

Z drugiej strony mamy oferty na najtańszy abonament bez telefonu od tych mniej znanych operatorów. Patrząc na ranking ofert na najtańszy abonament przygotowany przez porównywarkę abonamentów mobilny-ranking.pl, widać, że dobry abonament możemy mieć już nawet za 16,70 zł w Premium Mobile – to prawie dwa razy mniej, niż najtańszy abonament chociażby w Plusie, który kosztuje 30 zł.

Tutaj pojawia się kwestia, czy faktycznie warto wybrać najtańszy abonament bez telefonu w takiej sieci? Może wydawać się, że tylko duże sieci komórkowe gwarantują wysoką jakość usług, ale tak się składa, że Ci mniejsi operatorzy korzystają z infrastruktury właśnie tych wielkich sieci komórkowych. Chociażby wspomniany Premium Mobile, który korzysta z nadajników właśnie Plusa. Oznacza to, że jedyne różnice w tych ofertach to nazwa operatora no i oczywiście cena.

Jednak aby orientować się w tych wszystkich ofertach, trzeba na to poświęcić bardzo dużo czasu. Stąd też warto korzystać z porównywarki abonamentów, takiej, jak chociażby wspomniany portal mobilny-ranking.pl. W ten sposób zaoszczędzimy wiele czasu na szukaniu wszystkich ofert i od razu będziemy mogli wybrać z gotowego porównania dokładnie to, czego nam trzeba.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE