reklama

Opiekun medyczny i inni – szkoły medyczne szansą na pewny zawód

Opublikowano:
Autor:

Opiekun medyczny i inni – szkoły medyczne szansą na pewny zawód - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleOpiekun medyczny, technik masażysta, terapeuta zajęciowy, higienistka stomatologiczna – to profesje, których można się nauczyć, uczęszczając do szkoły medycznej. To najlepsze miejsce do zdobycia kwalifikacji w jednym z zawodów związanych z opieką i rehabilitacją osób starszych lub potrzebujących codziennej pomocy. Czy warto uczyć się w policealnym studium medycznym? Gdzie można znaleźć pracę po szkole medycznej? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

  • Czym są szkoły medyczne?

Szkoły medyczne to miejsca, w których można zdobyć kwalifikacje do wykonywania zawodu związanego z szeroko pojętą opieką, rehabilitacją lub polepszaniem jakości życia osoby chorej lub seniora. To idealny wybór dla tych, którzy szukają przyszłościowego zawodu. Społeczeństwa europejskie nieustannie się starzeją. To powoduje, że pracownicy medyczni są poszukiwani nie tylko na polskim rynku pracy, ale i w całej Europie. W szkołach medycznych Żak, których ofertę można znaleźć tutaj: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne, chętni do podjęcia nauki mają do wyboru kilka kierunków. Są to m.in.: opiekun medyczny, higienistka stomatologiczna, technik masażysta i terapeuta zajęciowy.

Gdzie znajdziesz pracę po szkole medycznej?

Nauka w szkole medycznej odbywa się pod okiem wykwalifikowanej kadry. Słuchacze otrzymują solidną dawkę wiedzy teoretycznej, ale też biorą udział w warsztatach i zajęciach praktycznych. Uczą się m.in. podstaw anatomii, zasad pierwszej pomocy, podstaw przedsiębiorczości, podstaw psychologii czy języka obcego. Zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności umożliwiają im szukanie zatrudnienia w szpitalach, sanatoriach, hospicjach, ośrodkach SPA, domach pomocy społecznej, uzdrowiskach czy klubach fitness. Wszystko oczywiście zależy od zdobytego zawodu.

Jak rozpocząć naukę w policealnym studium medycznym?

Jeśli chcesz rozpocząć naukę w szkole medycznej, wystarczy, że jesteś absolwentem szkoły średniej. Chodzi tu o osoby, które skończyły:

  • 3 lub 4-letnie liceum ogólnokształcące,
  • 4-letnie technikum,
  • liceum dla dorosłych.

Warto przy tym podkreślić, że kandydaci nie muszą mieć zdanej matury. Nauka startuje we wrześniu i w lutym. To komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu kandydat, który na podjęcie nauki zdecyduje się np. w listopadzie, nie będzie musiał czekać do września na rozpoczęcie zajęć,  tylko do lutego. Sam proces rekrutacji jest bardzo prosty. Na początku kandydat wybiera miasto, w którym chce podjąć naukę i interesujący go kierunek. Kolejny krok to…podpisanie umowy online. Ostatni krok to złożenie wymaganych dokumentów w sekretariacie szkoły. Potrzebne będą: świadectwo ukończenia szkoły średniej, dowód osobisty, zaświadczenie lekarskie i 2 zdjęcia legitymacyjne.

  • Opiekun medyczny – profesja, na którą rośnie zapotrzebowanie
  • Opiekun medyczny to kierunek, który cieszy się dużą popularnością w policealnym studium medycznym. W tym zawodzie można kształcić się również w Żaku: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne/opiekun-medyczny. Dlaczego warto zostać opiekunem medycznym? To profesja, na którą jest ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy. Z roku na rok przybywa seniorów, a także osób chorych i niesamodzielnych. To właśnie te osoby potrzebują na co dzień opieki osoby, która jest wyspecjalizowana w zawodzie medycznym. Opiekun medyczny może pracować w szpitalach, domach opieki, domach pomocy społecznej, hospicjach, przychodniach, sanatoriach i innych miejscach. Bez problemu znajdzie również zatrudnienie u osób prywatnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy