Reklama

Pożyczki na raty - czym są i jak ich dostać

Opublikowano:
Autor:

Pożyczki na raty - czym są i jak ich dostać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Pożyczki online na raty są najczęściej wybieranym produktem na rynku finansowym. Trudno temu się dziwić, ponieważ pożyczki na raty są udzielane szybko i przy zachowaniu minimum formalności, a przelew gotówki na konto najczęściej następuje jeszcze w dniu złożenia wniosku. Pożyczka na raty wyróżnia się wysoką kwotą zobowiązania, nawet do 30 000 zł.

Oprócz tego wydłużony jest okres spłaty – od kilku miesięcy do kilku lat. Większość pożyczek ratalnych jest dostępne online, bez wychodzenia z domu i stania w długich kolejkach. Do uzyskania szybkiej pożyczki na raty wnioskodawca musi przedstawić dowód osobisty oraz zaświadczenia o zarobkach. O pożyczkę na raty może ubiegać się osoba, która odpowiada następującym wymaganiom:

- pełnoletni obywatel Polski;

- posiada konto w banku;

- posiada aktywny numer komórkowy oraz adres e-mail.

Jak dostać pożyczkę na raty

Proces wnioskowania o pożyczkę na raty wygląda tak samo, jak w przypadku chwilówek krótkoterminowych. Najpierw pożyczkobiorca musi wypełnić wniosek na stronie wybranej instytucji finansowej i wybrać kwotę oraz okres zobowiązania. Potem należy dokonać weryfikacji rachunku bankowego poprzez dokonania przelewu w wysokości 1 zł. Wiele firm oferuje również weryfikację bez przelewu, po zalogowaniu do specjalnej aplikacji. Po wypełnieniu niezbędnych kroków następuje etap analizy złożonego wniosku o pożyczkę.

W razie podjęcia pozytywnej decyzji klient zostaje poinformowany o tym za pomocą SMS. Przelew pieniędzy odbywa się w ciągu 15 minut. W przypadku przelewów międzybankowych może to potrwać do 2 dni. Podczas analizy wniosku, pożyczkobiorca poddaje się rzetelnej analizie, sprawdzana jest jego zdolność oraz historia kredytowa. Obecność negatywnego wpisu w bazach dłużników powoduje odmowną decyzję. Po usunięcie negatywnego wpisu pożyczkobiorca może ponownie wnioskować o pożyczkę na raty.

Elastyczność i wygoda

Pożyczki na raty obecnie cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Dostać pożyczkę w parabanku jest dużo łatwiej niż w banku. Przeniesienie procesu wnioskowania do internetu sprawia, że niezbędne koszty można dostać, nie wychodząc z domu. Świadomość finansowa klientów również wzrasta. To sprzyja instytucjom finansowym. Pożyczki na raty są bardzo wygodne, ponieważ udostępniają nie tylko szybkie pieniądze, ale również dają swobodę w zakresie daty spłaty zobowiązania i wysokości raty. Podczas aplikowania o pożyczkę ratalną, klient może wybrać dzień, kiedy będzie wpłacać raty na rachunek. Należy jednak pamiętać o wysokich kosztach ratalnego zobowiązania w porównaniu do krótkoterminowych pożyczkach na 30 dni. Dlatego pożyczki na raty uznane są raczej za konieczność, a nie za optymalne wyjście z trudnych sytuacji finansowych.

Jak sprawdzić pożyczkodawcę

Negatywny wpis w bazie dłużników może być istotnym powodem do podjęcia negatywnej decyzji pożyczkowej. Są jednak instytucje pozabankowe, udzielające pożyczek
na raty bez weryfikacji baz. W celu sprawdzenia podstawowych warunków przyznania pożyczki i dokonania korzystnego wyboru, należy skorzystać z porównywarki. Serwis marketpozyczka.pl zawiera tylko zaktualizowane dane o istniejących
ofertach pożyczek na raty. Przed zaciągnięciem zobowiązania zalecamy dokładnie
sprawdzać dostępne propozycji na rynku. Brak wymogów dotyczących analizy
historii kredytowej pożyczkobiorcy często może wiązać się z większą prowizją.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE