reklama

Pozytywne strony pracy programisty

Opublikowano:
Autor:

Pozytywne strony pracy programisty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleOsoby pracujące jako programiści, mimo natłoku obowiązków i licznych stresowych sytuacji mogą liczyć na wiele pozytywnych aspektów wykonywania swojej profesji. W niniejszym artykule przedstawimy część z nich.

Finanse

Jest to kwestia zapewne wielokrotnie przerabiana zarówno przez media, jak i osoby pobieżnie zainteresowane branżą IT. Trudno jej jednak nie przytoczyć mając na uwadze, że to właśnie finanse najbardziej działają na wyobraźnię ludzi. Na początku programista może liczyć na coroczne podnoszenie swojej pensji o około 100%. Następnie podwyżki maleją, aż pracownik osiągnie pułap oscylujący mniej więcej wokół 15-20 tys. zł., zależnie od posiadanych przez niego umiejętności. Natomiast, aby zarabiać większe pieniądze, często trzeba będzie zmienić pracodawcę. Dlatego praca ta wymaga ciągłego dokształcania się i dostosowywania się do nowych sytuacji. Bez tego nie będzie można liczyć na lepsze zarobki.

Szeroki wybór dostępnych ofert pracy

Mówiąc o pieniądzach, nie sposób nie wspomnieć o istotnej przyczynie różnic występujących w sprawie poziomu wynagrodzenia programistów, a ludzi trudniących się innymi profesjami. Jest nią fakt, że ludzie zajmujący się oprogramowaniem komputerowym są niezwykle rozchwytywani przez pracodawców, którzy muszą wzajemnie ze sobą konkurować, aby przyciągnąć pod swoje skrzydła jak najlepszych specjalistów. Jak wspomina jedna z osób, która brała udział w kursie organizowanym przez polską akademię programowania, Software Development Academy: „Ukończyłam kurs Java od postaw. Jestem programistą, pracę dostałam 2 miesiące przed końcem kursu” (źródło: https://www.mobiletrends.pl/kursy-programowania-opinie-absolwentow-software-development-academy/).

Możliwość pracy zdalnej

Dla wielu osób ten aspekt będzie najważniejszy, jeśli chodzi o zalety pracy programisty. Przy czym niektórzy z nich nawet nie biorą pod uwagi pracodawców, którzy nie umożliwiają pracownikom wykonywania swoich zadań zdalnie. Ten system daje poczucie wolności, ponieważ nasze zajęcia możemy wykonywać z każdego miejsca posiadającego dostęp do Internetu. Wiąże się z nim również braki konieczności dojazdu do pracy, a czas ten można przeznaczyć na, przykładowo dłuższy sen. Nie oznacza to jednak, że wskazana jest ciągła praca w domu. Optymalnie jest przeznaczać na nią do trzech dni w tygodniu, ponieważ to przeważnie w biurze najlepiej rozwiązuje się kwestie zespołowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE