Reklama

Pracownicy z Ukrainy - Dlaczego warto skorzystać z leasingu pracowniczego? Poznaj korzyści płynące z wynajmu pracowników i cenne wskazówki dla przedsiębiorcy.

Opublikowano:
Autor:

Pracownicy z Ukrainy - Dlaczego warto skorzystać z leasingu pracowniczego? Poznaj korzyści płynące z wynajmu pracowników i cenne wskazówki dla przedsiębiorcy. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule jest krótka. Pracownicy z Ukrainy to wybitni specjaliści, zdeterminowani do tego, by wykonywać swoje obowiązki rzetelnie i solidnie, niezależnie od tego, w jakiej branży pracują. Wiadomo, że wszelkie generalizacje dotyczące narodowości mogą być niesprawiedliwe. Jednak sytuacja, w jakiej znaleźli się nasi wschodni sąsiedzi, jest szczególna i ma ogromny wpływ na podejście do pracy, jakie przejawiają w życiu codziennym. Szczególnie kiedy wykonują ją w kraju, w którym mogą liczyć na kilkukrotnie większe zarobki niż w miejscu pochodzenia. Aby podjąć współpracę z ludźmi, którzy rzeczywiście przejawiają najlepsze podejście, jakie może cechować dobrego pracownika, warto powierzyć ich rekrutację fachowcom.

Szukasz pracowników budowlanych lub doświadczonych lekarzy? Znajdziesz ich wśród obywateli Ukrainy, chcących odmienić swój los na terenie naszego kraju.

Polacy od lat korzystają z leasingowej formy zatrudnienia na terenie krajów leżących na zachód od ojczyzny. Dzięki temu mogą liczyć na znaczne ułatwienie w znalezieniu dogodnej posady i pomoc w załatwieniu formalności niezbędnych do sprawowania obowiązków poza granicami Polski. Doświadczenia naszych rodaków na obczyźnie stały się jednak przyczynkiem do powstania licznych obaw wokół tematyki wynajmu pracowników. Wielu z nich miało bowiem do czynienia z nieuczciwymi pośrednikami, którzy kwaterowali ich w miejscach tak naprawdę nie nadających się do zamieszkania. Znana jest także roszczeniowość niektórych pracodawców i inne problemy, z jakimi borykali się Polacy, zanim wyjazdy zarobkowe zaczęły być obsługiwane przez profesjonalistów. Podobne obawy mają obecnie pracownicy z Ukrainy. Mają w ręku fach i są gotowi wykorzystać swoje umiejętności dla poprawy swoich warunków życiowych. Jednocześnie decyzja o wyjeździe obarczona jest szeregiem wątpliwości odnośnie tego, co czeka ich na miejscu.

Dzięki bogatym doświadczeniom Polaków, leasing pracowników z Ukrainy może przebiegać w sposób zadowalający wszystkie strony.

Dla polskich przedsiębiorców płynie z tego cenna lekcja. Obopólne zadowolenie będzie możliwe tylko wtedy, jeśli zdecydujemy się korzystać wyłącznie z usług pośrednika, który przejawia etyczne podejście do swojej działalności i ludzi, z którymi nawiązuje współpracę. Poszukując pracowników produkcji lub osób, które odciążą nas w rolnictwie podczas zbiorów, zwracajmy także szczególną uwagę na to, jakie warunki my sami proponujemy osobom, które chcemy wynająć. Profesjonalna firma oferująca leasing może zapewnić nam dostęp do specjalistów, którzy przeszli wymagający proces selekcji już na terenie ojczystego kraju i załatwi za nas wszelkie sprawy formalne. Pracowników z Ukrainy nie należy jednak traktować jako tanią siłę roboczą, a raczej wyspecjalizowane osoby, które za godziwe stawki mogą zapewnić nam taki sam efekt, jak nasi rodacy. Rąk do pracy wśród Polaków zaczyna bowiem brakować. Koszty utrzymania firm i trudności, z jakimi boryka się rynek w Polsce, nie pozwalają nam zatrzymać u siebie wybitnych, polskich specjalistów, co skutkuje sporymi trudnościami w utrzymaniu płynności finansowej w przedsiębiorstwach.

Korzystając z leasingu pracowników z Ukrainy mamy szansę szybko rozwiązać problemy kadrowe i realizować cele biznesowe, które sobie postawiliśmy. Stawiając przy tym na wysoką etykę zatrudnienia, upewniamy się, że rezultat współpracy spełni nasze oczekiwania i skutecznie motywujemy nowo powstały zespół do wytężonej pracy. W ten sposób inwestycja w wynajem pracowników zwróci nam się z nawiązką w znacznie krótszym czasie, niż gdybyśmy szukali na tym polu wyłącznie oszczędności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE