Reklama

Akcja "Ocalmy od zapomnienia" w Żychlinie

Opublikowano:
Autor:

Akcja "Ocalmy od zapomnienia" w Żychlinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Akcja "Ocalmy od zapomnienia" organizowana jest po raz pierwszy przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin. Organizatorzy chcieliby zachęcić wszystkie organizacje pozarządowe z Gminy Żychlin oraz szkoły i instytucje do wspólnego kwestowania.Planują w dniach 1-3 listopada zorganizować kwestę na Cmentarzu parafialnym w Żychlinie w celu zgromadzenia środków na renowację zabytkowych pomników. Naszą akcję planujemy również kontynuować przez kolejne lata. Dochód z tegorocznej kwesty chcielibyśmy przeznaczyć na renowację nagrobka młodej, dwudziestopięcioletniej matki – Marii Kozielskiej (na zdjęciu).

Pomnik ten stoi przy głównej alei cmentarza, wprowadza zapewne każdego przechodnia w zadumę i nostalgię. Anioł, który jest zwieńczeniem wielkiego bólu i stary wymaga natychmiastowej renowacji. Jego odnowienie będzie możliwe tylko dzięki woli i poparciu mieszkańców Żychlina.

Poza tym wybraliśmy ten pomnik ponieważ od trzech lat wspólnie z dziećmi ze świetlicy socjoterapeutycznej i Szkoły Podstawowej nr 1 dbamy właśnie o ten nagrobek. Sprzątamy, a na 1 listopada przygotowujemy wiązankę i zapalamy znicze. Pomnik ten jest dla nas, a szczególnie dla dzieci, które o niego dbają symbolem miłości i bólu – dwóch uczuć, które niestety są sobie tak bliskie.

Wierzymy, że los naszych zabytkowych nagrobków i pamięć o zmarłych nie są Wam obojętne i liczymy na współpracę. Planujemy stworzyć zespół, który wytypuje kolejne pomniki do renowacji, stworzy harmonogram działań w ramach rozpoczętej akcji. Składamy do Urzędu Gminy stosowny wniosek o wydanie pozwolenia na przeprowadzenie zbiórki publicznej.

Jeżeli są Państwo zainteresowani przyłączeniem się do akcji zapraszamy na spotkanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Żychlinie, we wtorek, 29 października o godz. 16:00, w sali na parterze. Informacje pod nr telefonu: 609856625. Każda osoba pełnoletnia może pomóc przy kweście, na spotkaniu ustalimy dyżury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE