Reklama

Akcja "Znicz 2013"

Opublikowano:
Autor:

Akcja "Znicz 2013" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 31 października, od godziny 14:00 trwać będą ogólnopolskie działania "Znicz 2013", które zakończą się w późnych godzinach wieczornych 3 listopada. Jak wskazuje dotychczasowa praktyka, dni przed i po święcie kościelnym, takim jak dzień "Święto Zmarłych" charakteryzują się znacznym natężeniem ruchu drogowego, zwłaszcza w rejonach cmentarzy oraz na głównych drogach dojazdowych.

Jednocześnie szybko zapadający zmierzch, częste opady atmosferyczne powodują, że powstają zagrożenia w ruchu drogowym. W związku z powyższym, jak co roku policjanci garnizonu łódzkiego aktywnie włączają się w działania mające zapewnić bezpieczeństwo w okresie „Święta Zmarłych”. Na terenie powiatu kutnowskiego policjanci umundurowani jak i po cywilnemu będą czuwać nad wszystkimi, którzy wybiorą się w tych dniach na groby swoich bliskich.

Patrole będą obecne na głównych drogach dojazdowych do nekropolii oraz w rejonach cmentarzy. Apelujemy o stosowanie się do poleceń umundurowanych policjantów oraz przepisów prawa o ruchu drogowym.

Policjanci przypominają:
Przygotowując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych a czasem bardzo cennych przedmiotów. W czasie porządkowania grobów nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki, nie prośmy o pomoc przygodnie napotkanych ludzi. Zwłaszcza osoby starsze i samotne powinny zapewnić sobie na ten czas towarzystwo krewnych lub znajomych. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, tak, aby zminimalizować ryzyko kradzieży.

Odwiedzając groby 1 listopada zwróćmy szczególną uwagę na pieniądze i dokumenty. Nie przechowujmy gotówki w zewnętrznych kieszeniach ubrań, pilnujmy torebek. Rodzice winni zadbać o należyty nadzór nad dziećmi – najmłodsi powinni trzymać się blisko dorosłych i ani na chwilę nie oddalać się bez opieki.

Jadąc autobusem szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie traćmy z oczu torebek i innych bagaży, unikajmy także sztucznego tłoku. Panowie nie powinni przechowywać portfeli w tylnych kieszeniach spodni.

W pociągu – zwłaszcza na dalekich trasach nie rozmawiajmy z przypadkowymi osobami i nie przyjmujmy żadnych poczęstunków od współpasażerów. Wychodząc z przedziału zawsze zabierajmy ze sobą pieniądze i dokumenty. Korzystając z własnego środka transportu pamiętajmy o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu i usunięciu nawet najdrobniejszych usterek. Za kierownicę siadajmy trzeźwi i wypoczęci, a na postój wybierajmy miejsca zaludnione i dobrze oświetlone. Jadąc na cmentarz zapoznaj się z obowiązującymi objazdami i stosuj się ściśle do zaleceń policji, która będzie obecna w okolicach nekropolii.

Parkuj samochód w miejscach wyznaczonych pamiętając, aby nie zastawiać drogi innym. Udając się na cmentarz zabierz z pojazdu atrakcyjne przedmioty i dokumenty, samochód zamknij i uruchom urządzenia alarmowe. W tym dniu na drogi wyjedzie mnóstwo tzw. „ niedzielnych kierowców ” – zachowaj zatem szczególną ostrożność, a także dostosuj prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze.

Kierującym pojazdami ciężarowymi i zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton ( z wyłączeniem autobusów) przypominamy o ograniczeniach w ruchu wynikających z Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 roku w sprawie określonych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach.

Zakaz ruchu dla wymienionych pojazdów obowiązuje:
31 października w godz. 18:00-22:00
1 listopada, w godz. 8:00-22:00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE