Reklama

Apel o ostrożność

Opublikowano:
Autor:

Apel o ostrożność - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj około godziny 12:30 w miejscowości Piwki, trzy kobiety oraz mężczyzna weszli do domu 80-letniej mieszkanki gminy Kutno. Po krótkiej rozmowie nieznane domownikom osoby odjechały samochodem w stronę miasta. Kilkadziesiąt minut później okazało się, że nieproszeni goście ukradli ponad 2 tysiące złotych.

Dzień wcześniej, 20 marca około godziny 10.30 przy ulicy Olimpijskiej w Kutnie do mieszkania należącego do 62-letniego mężczyzny weszły dwie kobiety. Gdy jedna rozmawiała z mężczyzną w kuchni, druga w tym czasie ukradła znajdujące się w pokoju pieniądze w kwocie 25 tysięcy złotych.

Policjanci apelują:
Nie otwierajmy drzwi bez sprawdzenia, kto i po co do nas przyszedł. Będąc w domu zamykajmy zawsze drzwi wejściowe na zamki. Jeśli już kogoś musimy wpuścić do domu, nie zostawiajmy go samego w mieszkaniu. W przypadku takich wizyt najlepiej, żeby towarzyszyli nam członkowie rodziny lub sąsiedzi. Nie dawajmy pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisujmy żadnych umów. Jeśli już mamy pieniądze w domu, schowajmy je w miejscach trudno dostępnych i nie mówmy innym, gdzie je ukryliśmy. W każdej sytuacji zachowajmy zdrowy rozsądek i ograniczone zaufanie w stosunku do osób nas odwiedzających.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE