AZS pozostaje w II lidze!

AZS pozostaje w II lidze! - Zdjęcie główne

WydarzeniaKoszykarze AZS WSGK Pol-Fol Kutno pokonali drużynę ŻTS Nowy Dwór Gdański 89:79 (27:17, 24:20, 19:19 i 19:23). Było to ostatnie spotkanie tego sezonu rozegrane w Kutnie. Dzisiejsza wygrana uspokaja tym samym obawy o utrzymanie się zespołu w II lidze.Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do AZS. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. Po czterech minutach prowadzili już 14:5. Półtorej minuty później po nieudanej akcji kutnian, ŻTS osiąga 7 pkt. AZS stale jednak idzie do przodu. W ostatniej sekundzie ŻTS zdobywa 2 pkt po długiej akcji zespołu. I kwarta kończy się 10-punktową przewagą kutnian.

Druga kwarta rozpoczęła się od 2 pkt AZS-u, na co tym samym odpowiedział przeciwnik. Za 2 trafia Kromer, a następnie za 3 Gołuch. W międzyczasie ŻTS zdobywa 2 pkt. W odpowiedzi duet Kromer-Gołuch zdobywa razem 6 pkt. W połowie kwarty mamy już 40:19. Coraz częściej sędziowie dyktują rzuty osobiste dla obydwu drużyn. W jednej z akcji Micielski niebezpiecznie przeskoczył nad zawodnikiem ŻTS, na szczęście nikomu nic się nie stało. Pod koniec II kwarty AZS miał już na koncie 51 pkt, zaś ŻTS 37.

Po przerwie punktowali raz goście, a raz gospodarze. ŻTS gra lepiej, lecz kutnianie konsekwentnie utrzymują ok. 10-punktową przewagę. W 7 minucie faulowany Tłumak nie trafia za 2, lecz pewnie wykorzystuje przyznane mu rzuty osobiste. Pod koniec III kwarty daleką piłkę w przód dostaje Micielski i po pokonaniu raptem jednego zawodnika trafia za 2 pkt. Wynik ustala się na 70:56.

Ostatnią kwartę rzutem za 3 rozpoczyna Gołuch. Jeszcze w pierwszej minucie nieudaną akcję przeprowadza ŻTS, po czym za 2 trafia Micielski. W 3. minucie AZS przeprowadza długi, lecz również nieudany atak. Przez pewien czas brakuje skutecznych akcji w grze obydwu zespołów, aż pod koniec 5. minuty następuje wymiana 3 za 3. Kutnianie przeprowadzają później składną akcję, którą rzutem za 2 kończy Molski. Jeszcze na 40 sekund przed końcem daleką piłkę otrzymuje Szczepaniak i traci ją pomimo rozpaczliwej i ryzykownej walki. Wynik meczu jest już przesądzony, pomimo, że ŻTS prowadzi w kwarcie. Po zakończeniu zawodnicy AZS dziękują kibicom za solidny doping.

"Bardzo dobra gra zespołowa w pierwszej połowie pozwoliła nam na uzyskanie przewagi, którą AZS utrzymał do końca meczu. Dzięki tej wygranej, niezależnie od wyników innych drużyn, AZS zakończy rozgrywki na VIII miejscu" - komentuje Marek Koralewski, kierownik drużyny.

Punktowali: A. Gołuch (28), M. Micielski (14), A. Goss (13), A. Molski (10), K. Kromer (8), T. Szczepaniak (8), K. Tarnachowicz (2), K. Jażdżewski (2), M. Krawiec (2), A. Tłumak (2). Komentował Jerzy Papiewski. Ostatnie spotkanie w tym sezonie kutnianie rozegrają 31 marca na wyjeździe z Novum Bydgoszcz.