Reklama

Bartosz Serenda złożył skargę na Joannę Podemską

Opublikowano:
Autor:

Bartosz Serenda złożył skargę na Joannę Podemską - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prawie każdy temat wywoływał dziś podczas obrad Rady Miasta starcie na linii Bartosz Serenda (SLD) - Joanna Podemska (Porozumienie dla Kutna, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Informacji). Radny SLD niejednokrotnie podkreślał, że o kwestie dotyczące pomocy społecznej czy żłobka dopytać musi na sesji, bo na posiedzeniu Komisji Edukacji zamknięto mu usta.Jak mówił B. Serenda, podczas ostatniego posiedzenia komisji próbował jedynie ustalić, czy opłaty za żłobek mogą być uzależnione od dochodów rodziców. O tę kwestię chciał dopytać obsługę prawną. Przewodnicząca miała mu to jednak uniemożliwić. Dlatego dziś na ręce przewodniczącego Rady Miasta złożył na nią skargę.

- Przewodniczącą zamiast postawić na rzetelną, i jeśli trzeba, długą dyskusję - dawała się podpuszczać propozycjom przyśpieszania, i w końcu zamknięcia dyskusji. Uważam, że przewodnicząca komisji powinna prowadzić obrady komisji do czasu, gdy nie zostaną wyjaśnione wszystkie wątpliwości. W swojej postawie powinna być asertywna i nie ulegać namowom żadnych radnych w sprawie przyśpieszania obrad. A przede wszystkim działać w oparciu o zasadę bezstronności, sprawiedliwości i równego poszanowania wszystkich radnych, bez względu na przynależność polityczną, członkostwo w klubie, poglądy polityczne i wiek - podnosi w swoim piśmie radny Serenda.

Grzegorz Chojnacki stwierdził jednak, że regulamin nie przewiduje skarg na radnych. Prawo do ich oceny mają jedynie wyborcy.

Postawa radnego Sojuszu bardzo rozzłościła Janusza Pawlaka (PO).

- Nie mogę dłużej słuchać inwektyw pod adresem kobiety - grzmiał z mównicy. - Mam dosyć tych wynurzeń. Ciągle Pan podkreśla "ja", "moja partia". Jak to się ma do wychowania, do rodziny?

Serenda stwierdził jednak, że z Pawlakiem polemizować nie będzie. Tuż przed zakończeniem obrad Joanna Podemska zwołała posiedzenia KEKSiI. Na dniach ma ona wypracować stanowisko w sprawie skargi radnego SLD.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE