Reklama

Będą podwyżki dla pracowników kutnowskich szkół? „Trwają analizy”

Opublikowano:
Autor:

Będą podwyżki dla pracowników kutnowskich szkół? „Trwają analizy” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Praca ciężka, a wynagrodzenie niskie. Tak można streścić sytuacje pracowników obsługi i administracji w szkołach według Roberta Małachowskiego. Radny złożył w tej sprawie pismo, do którego już odnoszą się kutnowskie władze. Są szanse na podwyżki?

Robert Małachowski poprosił kutnowski magistrat o zajęcie stanowiska w sprawie wynagrodzeń zasadniczych pracowników administracji i obsługi szkół podstawowych, przedszkoli i żłobka, dla których organem prowadzącym jest Miasto Kutno. Radny prosi o przyjrzenie się sytuacji zwykłych pracowników, takich jak woźne, sekretarki czy konserwatorzy, a nie nauczyciele. Przytacza fragment kodeksu pracy, który mówi:

- Wynagrodzenie za pracę powinno być tak ustalone, aby odpowiadało w szczególności rodzajowi pracy i kwalifikacjom wymaganym przy jej wykonywaniu, a także uwzględniało ilość i jakość świadczonej pracy. Mając to na względzie i analizując problemy zgłaszane często do mnie przez pracowników administracji i obsługi dotyczące ich wynagrodzenia zasadniczego należy wskazać, iż w związku z koniecznością wyrównania wynagrodzeń do minimalnej płacy krajowej wynagrodzenia tych pracowników ulegają nadmiernemu spłaszczeniu – pisze w swojej interpelacji Robert Małachowski.

Radny wnioskuje więc o rozpatrzenie możliwości podwyższenia płacy zasadniczej bez uwzględnienia dodatku stażu pracy.

W piątek do uwag Roberta Małachowskiego odniósł się magistrat. Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta, informuje, że urzędnicy pracują nad ustaleniem wysokości wynagrodzeń dla pracowników administracji i obsługi, zatrudnionych w żłobku, przedszkolach i szkołach podstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Kutno. Zapowiadają się więc podwyżki.

- Celem prowadzonych analiz jest stworzenie takiego systemu wynagrodzenia tej grupy pracowników, aby je trwale ustabilizować. Nowe regulacje obowiązywać będą od 1 lipca br. - pisze Zbigniew Wdowiak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE