Reklama

Będzie więcej policyjnych patroli?

Opublikowano:
Autor:

Będzie więcej policyjnych patroli? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielkimi krokami zbliża się majówka, a po majówce rzut beretem do wakacji. Nie ulega wątpliwości fakt, że w takich okresach potrzeba zwiększenia policyjnych patroli pieszych jest zdecydowanie większa. Czy podobnie jak rok temu Miasto „wyłoży kasę” i podpisze porozumienie z komendantem KPP w Kutnie?

Z takim pytaniem zwrócił się do władz miasta jeden z radnych. Jak czytamy w treści interpelacji:

- Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Kutna zwracam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi czy Miasto Kutno przewiduje zabezpieczenie środków finansowych w tym roku na dofinansowanie przez zawarcie porozumienia z Komendą Powiatową Policji w Kutnie na tzw. dodatkowe patrole policji - pyta Bartosz Czechowski.

Ponadto zwrócił się także z pytaniem do prezydenta o kwotę, jaką Miasto mogłoby przeznaczyć na porozumienie w tym roku oraz czy okres jego obowiązywania byłby dłuższy niż tylko wakacyjny. O tym, czy istnieje możliwość rozszerzenia porozumienia dotyczącego pieszych patroli o dłuższy okres ich pełnienia, poinformujemy, jak tylko pojawi się odpowiedź prezydenta na tę interpelację.

Tymczasem przypomnijmy, że podobne porozumienie między prezydentem Zbigniewem Burzyńskim a komendantem Komendy Powiatowej Policji w Kutnie nadkom. Krzysztofem Szymańskim podpisane zostało tuż przed ubiegłoroczną majówką i obejmowało ono okres do 18 listopada. Wówczas na ten cel wydano kwotę w wysokości ok. 20 tys. zł.

Patrole piesze były pełnione w wybranych miejscach w oparciu o wcześniejsze analizy stanu zagrożenia przestępczością i wykroczenia o charakterze chuligańskim, jak również w miejscach wskazanych przez mieszkańców Kutna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE