Bieg dla dużych i małych

Bieg dla dużych i małych - Zdjęcie główne

Wydarzenia Dzisiaj, przed południem, w Parku Wiosny Ludów, po raz siódmy wystartowal „Bieg z Forrestem”. W imprezie wzięło udział kilkaset osób.-Bieg propaguje aktywny, zdrowy styl życia– mówił główny organizator imprezy, dyrektor MOSiR w Kutnie, Paweł Ślęzak - Wspólny start bez względu na wiek i płeć, dowolne tempo biegu oraz możliwość udziału w biegu całymi rodzinami, to okazja z której dziś skorzystało wiele osób. Wśród biegnących zauważliśmy m.in. przewodniczącego RM Kutno Jacka Sikorę z córką, wiceprezydenta Kutna Jacka Boczkaję, radnego powiatowego Jerzego Pruka, który uczestniczył we wszystkich dotychczasowych biegach oraz wielu mieszkańców Kutna, nauczycieli wf z kutnowkich szkół , którym serdecznie dziękuję za zangażowanie i pomoc w organizacji imprezy Bieg rozpoczął się od strzału z pistoletu startowego, w wykonaniu prezydenta Kutna, Zbigniewa Burzyńskiego. Ponad 150 osób: młodzi i starsi mieszkańcy Kutna, a wśród nich przedstawiciele władz miasta i powiatu, dziennikarze i sportowcy pokonali trasę około 1200 metrów (wokół parku) w nagrodę "wstępując" do Klubu Biegacza Amatora im. Forresta Gumpa. Starterem pierwszego biegu "Pucharu Wiosny" był senator RP, z ramienia PO Andrzej Owczarek.

- To bardzo ważna inicjatywa, tylko szkoda że nie przeprowadzana częściej – mówi znany kutnowski pływak, Kazimierz FromJa biegam z Forrestem od samego początku, dzisiaj pobiegliśmy całą rodziną, z córką i wnukami – dodaje.

Po „Biegu z Forrestem”, odbył się Puchar Wiosny, rozgrywany od 2002 roku. W Pucharze wystartowały reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Pierwsza trójka w każdej z kategorii wiekowej otrzymała statuetki, a najlepsze reprezentacje okazałe puchary. O sportowy komentarz zadbał, Jerzy Papiewski.