Reklama

CBA bierze pod lupę kutnowską Syrenkę

Opublikowano:
Autor:

CBA bierze pod lupę kutnowską Syrenkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza dofinansowanie unijne, które zostało przyznane na projekt „Reaktywacji polskiego przemysłu motoryzacyjnego - wdrożenie pojazdu osobowego Syrenka”.

O sprawie informuje moto.wp.pl powołując się na informacje Polskiej Agencji Prasowej. CBA sprawdza, jak wydano środki w ramach programu DEMONSTRATOR+.

Beneficjentami projektu jest firma AMZ Kutno i Przemysłowy Instytut Motoryzacji z Warszawy. Otrzymali oni ponad 3,8 mln zł dofinansowania, a sam projekt miał zakończyć się w marcu 2016 roku. Efektem prac miał być polski samochód, który jednak do tej pory nie wszedł do seryjnej produkcji ani sprzedaży.

- Syrenka miała położyć podwaliny pod odrodzenie się polskiego przemysłu samochodowego. Teraz projekt sprawdza Centralne Biuro Antykorupcyjne. Choć dofinansowanie zostało przyznane, nie ma efektów programu w postaci samochodu – czytamy na moto.wp.pl

Kontrola CBA może trwać nawet trzy miesiące. Jej efekty poznamy więc przed końcem 2018 r. Więcej na ten temat – TUTAJ i TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE