Reklama

Chciał przejechać policjanta, padły strzały!

Opublikowano:
Autor:

Chciał przejechać policjanta, padły strzały! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiejszej nocy w Nowych Ostrowach krośniewiccy policjanci użyli broni w stosunku do kierowcy, który próbował przejechać interweniującego mundurowego. Piratem drogowym okazał się 26–letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Mężczyzna nie został ranny na skutek oddanych strzałów.Podczas patrolu funkcjonariusze z Krośniewic zauważyli pojazd opel vetra. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może prowadzić pod wpływem alkoholu. Na wydawane polecenia do zatrzymania, nagle przyspieszył.

Policjanci ruszyli w pościg za pojazdem. W miejscowości Grodno mundurowi wyprzedzili uciekiniera. Jeden z policjantów wysiadł z radiowozu i ponownie wydał polecenie do zatrzymania się pojazdu. Gdy policjant próbował podejść do samochodu, kierujący vectrą gwałtownie ruszył i potrącił mundurowego, który upadł na ziemię. W związku z zaistniałą sytuacją policjant oddał w górę strzały ostrzegawcze.

Wówczas podejrzewany na chwilę zatrzymał samochód jednak gdy ponownie próbował przejechać policjanta, funkcjonariusz strzelił dwukrotnie w jego kierunku. Młody człowiek zatrzymał się lecz nadal nie chciał wyjść z pojazdu. Policjanci wybijając boczną szybę otworzyli drzwi i obezwładnili mężczyznę. Na skutek strzałów nie odniósł on obrażeń ciała. Piratem drogowym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Był agresywny. Jego zachowanie wskazywało, że mógł być w stanie nietrzeźwym. Z uwagi na to, że odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu została od niego pobrana krew. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy, która ostatecznie podejmie decyzję w sprawie kwalifikacji prawnej zarzutów postawionych zatrzymanemu mężczyźnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE