Reklama

Co z ratownikami w Aquaparku? Zajmie się tym firma z Wrocławia

Opublikowano:
Autor:

Co z ratownikami w Aquaparku? Zajmie się tym firma z Wrocławia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W trakcie dzisiejszych obrad rady miasta powrócił temat ratowników w Aquaparku. Za ratownictwo będzie odpowiadać firma z Wrocławia. O szczegółach mówił dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Paweł Ślęzak.

To ciąg dalszy tematu, o którym pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

W przetargu na ratownictwo wodne w Aquaparku wystartowało pięć firm. Najlepszą ofertę złożyła Fundacja Wodna Wrocław. Jak mówił P. Ślęzak, miasto ma zaoszczędzić ok. 120 tys. zł.

Fundacja Wodna będzie zabezpieczać służbę ratowniczą w kutnowskim Aquaparku od 1 kwietnia przyszłego roku.

- Do tego czasu - od 1 stycznia do 31 marca – ratownicy będą dalej pracować. Postanowiłem, że ze względu na korzystne rozstrzygnięcie dla miasta wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom ratowników – mówił P. Ślęzak.

Dodał, że ratownikom zaproponowano, by stawka za weekendy pozostała bez zmian, natomiast za dni powszednie dostaną podwyżkę i otrzymają 15 zł za godzinę. 95 proc. składu osobowego zgodziło się na taką propozycję.

W trakcie sesji pytano dyrektora MOSiR o to, w jakiej sytuacji znajdą się ratownicy po 1 kwietnia. Paweł Ślęzak mówił, że będą czynione starania, żeby większość obsady stanowili ratownicy, którzy do tej pory byli związani z Aquaparkiem, czy z naszym miastem. Dyrektor MOSiR krótko mówił także o kulisach rozmów z Fundacją Wodną Wrocław.

- Bardzo dużo rozmawialiśmy na temat poziomu usług. Oni mają określoną metodę. Zawsze na początku chcą zaprezentować, jak to wszystko ma funkcjonować. Przysyłają grupę ratowników którzy pokazują, jak ma wyglądać dyżurowanie – mówił P. Ślęzak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE