Reklama

Cudzoziemcy zalewają rynek pracy? W Kutnie są ich tysiące

Opublikowano:
Autor:

Cudzoziemcy zalewają rynek pracy? W Kutnie są ich tysiące - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tysiące oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcom i setki zezwoleń wydanych przez urząd - tak prezentuje się sytuacja z obcokrajowcami w powiecie kutnowskim. Widok zagranicznych współpracowników nie jest już więc żadną nowością, tym bardziej, że do PUP-u w Kutnie wpływa mnóstwo ofert pracy dotyczących zatrudnienia obywateli spoza granic Polski.

Okazuje się, że w naszym regionie najchętniej zatrudniani są Ukraińcy, Gruzini, Mołdawianie, Białorusini, Rosjanie oraz Ormianie. Tak przynajmniej wynikało z oświadczeń o zamiarze zatrudnienia cudzoziemców przez pracodawców składanych do Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. Wśród grupy imigrantów podejmujących u nas pracę najliczniejszą stanowili Ukraińcy, których liczba na naszym rynku pracy wynosiła w całym ubiegłym roku prawie 9 tysięcy.

Prace podejmowane przez zagranicznych obywateli "zasilających" nasz rynek w największym stopniu obejmowały sektor przetwórstwa przemysłowego. Dlatego też ponad 7 tys. cudzoziemców znalazło w ubiegłym roku zatrudnienie w kutnowskich zakładach. Nasi pracodawcy powierzali obcokrajowcom również stanowiska w usługach administrowania i działalności wspierającej. Blisko 1000 z nich znalazło zatrudnienie w tym właśnie sektorze.

I w tym roku nie brakuje "obcych rąk" na rynku pracy w Kutnie. Od stycznia do października do Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie wpłynęło niemal 4,5 tys. ofert pracy dla obcokrajowców. Z kolei oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemców PUP otrzymał w przeciągu minionych 10 miesięcy 4.824. Najwięcej takich oświadczeń wpłynęło w lutym i listopadzie. Zezwoleń na pracę natomiast najwięcej wydano od marca do czerwca. Łącznie od stycznia do października 179 zagranicznych obywateli otrzymało takie zgody.

Uważacie, że liczba cudzoziemców w kutnowskich zakładach pracy (i nie tylko) może jeszcze wzrosnąć?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE