Czarni na fotelu lidera!

Czarni na fotelu lidera! - Zdjęcie główne

WydarzeniaPo czwartej kolejce KALK doszło do sporychprzetasowań w tabeli. Pauzował dotychczasowy lider, ECSB Gostynin. Jegonieobecność wykorzystali Czarni, którzy objęli prowadzenie w lidze.Inne drużyny również pozmieniały swe lokaty.

Czarni wysunęli się na prowadzenie dzięki dobrejpostawie w meczu z MSZS, który wygrali aż 91:55. To wystarczyło, byprzeskoczyć zajmujące drugie i trzecie miejsce ekipy SzewskichPoniedziałków i Drink Teamu. Drugim meczem rozegranym w niedzielę miałobyć spotkanie dotychczasowego lidera, ECSB Gostynin, z NauczycielamiŻychlin. Mecz jednak nie odbył się, drużyny ustaliły, że rozegrają tospotkanie w późniejszym terminie.
Czwarta tura rozgrywek przyniosłaze sobą dwa ciekawe spotkania, które mogą aspirować do miana meczukolejki. W pierwszym z nich spotkały się zajmujące drugą i trzeciąlokatę ekipy Szewskich Poniedziałków i Drink Teamu. Kibice obejrzeliniezwykle emocjonujący mecz, w którym nie brakowało walki punkt zapunkt. Przez trzy kwarty trudno było wskazać drużynę, która ma w tymmeczu przewagę. W ostatniej kwarcie jednak Drink Team zaczął opadać zsił, co pozwoliło "Szewskim" wygrać mecz 66:51.
Następnie naparkiet wybiegły ekipy Markanu i Nauczycieli Żychlin, które rozegrałymecz bardzo podobny do potyczki Szewskich Poniedziałków i Drink Teamu.Ponownie nie brakowało twardej walki pod koszem. Z minuty na minutęrysowała się jednak coraz wyraźniejsza przewaga Nauczycieli, w końcówcemeczu "odjechali" oni Markanowi aż na trzynaście punktów i zwyciężyli79:56.
Ostatnim meczem rozegranym w ramach czwartej kolejki byłospotkanie pomiędzy zamykającymi ligową tabelę zespołami Lech Się Wałęsai Insider. Mecz toczył się w dość wolnym tempie, dużo lepszą drużynąokazała się ekipa Lecha, która dość łatwo radziła sobie z młodymizawodnikami Insidera i wygrała zdecydowanie 62:41.
Piąta kolejkarozegrana zostanie już w niedzielę. Jako pierwsi na parkiecie stanągracze Szewskich Poniedziałków i Lech Się Wałęsa. O dziesiątej zagrająPszczoły ASPK i Nauczyciele Żychlin. Po nich formę Czarnych sprawdzązawodnicy Markanu. O dwunastej o powrót na szczyt tabeli powalczy ECSBGostynin, który zagra przeciwko Drink Teamowi. Kolejkę zamknie potyczkaekip MSZS i Insidera.