Reklama

Reklama

Czekali na to od lat. W kutnowskiej szkole wreszcie przeprowadzą kluczową inwestycję [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W jednej z kutnowskich szkół zostanie przeprowadzona inwestycja o której mówi się od lat, a która ciągle była przesuwana w czasie. Chodzi o Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. A. Troczewskiego i wyczekiwaną budowę boiska wielofunkcyjnego. O szczegółach poinformowano w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej.

Reklama

O potrzebie budowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 2 w Kutnie od wielu lat mówili nauczyciele, dyrekcja i uczniowie. Uwagę na to zwracał również radny powiatowy Bartosz Serenda.

- Społeczności szkolnej „Troczewskiego” w końcu udało się wywalczyć należące się im od dawna boisko wielofunkcyjne. W 2012 lub 2013 roku pierwszy raz – nie byłem jeszcze wtedy radnym powiatowym – chodziłem w sprawie tego boiska. Za każdym razem nie można było tego załatwić. Później w kadencji 2014-2018 też nie dało rady. Udało się dopiero teraz– mówił radny Bartosz Serenda.

B. Serenda zaznaczył, że w międzyczasie podobnych boisk i orlików doczekały się inne szkoły. Dziękował staroście, zarządowi powiatu i radnym za pochylenie się nad problemem uczniów i nauczycieli „Troczewskiego”.

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 także nie kryje satysfakcji z tego, że inwestycja wreszcie zostanie przeprowadzona.

- Bardzo się cieszymy, że po tylu latach w budżecie przeznaczono pieniądze na budowę boiska u nas w szkole. To rzecz przez nas niezmiernie oczekiwana. W imieniu swoim, nauczycieli i całej społeczności uczniowskiej chciałabym bardzo podziękować naszemu absolwentowi i orędownikowi naszej szkoły Bartoszowi Serendzie za ogromne i wieloletnie zaangażowanie w funkcjonowanie naszej placówki –podkreślała dyrektor szkoły Joanna Zielińska.

Boisko powstanie na terenie między „Troczewskim” a „Dąbrowszczakiem”.

- Czekałem na to od przynajmniej 12 lat. Wreszcie – mam nadzieję – doczekałem się. Boisko będzie przeznaczone do gry w piłkę ręczną, piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę. Całość będzie ogrodzona 6-metrową siatką, znajdą się tu cztery słupy oświetleniowe – wyliczał jeden z nauczycieli Wychowania Fizycznego.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w tym roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy