Reklama

Czy konsolidacja jest opłacalnym rozwiązaniem?

Opublikowano:
Autor:

Czy konsolidacja jest opłacalnym rozwiązaniem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Żyjąc w świecie pełnym pokus oraz promocji, trudno jest się utrzymać bez zaciągnięcia pożyczek. Kredyty to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, które pozwalają zachować lub polepszyć status naszego życia. Dzięki nim możemy pozwolić sobie na niezaplanowane wydatki oraz cieszyć się zakupami.

Z drugiej strony, dla niektórych jest to jedyne rozwiązanie, aby „związać koniec z końcem”. Dodatkowo korzystając z aktualnie niskich stóp procentowych, może stać się to dla nas bardzo opłacalne. Komfort oraz zadowolenie są jednymi z największych wartości w naszym życiu. Pytanie, co zrobić, kiedy nasze kredyty przekroczą oczekiwany próg oraz staniemy się więźniami zadłużeń?

Pomoc dla wielu kredytów

Jeżeli uświadomimy sobie, że posiadamy jakiekolwiek trudności ze spłatą zaciągniętych kredytów oraz są według nas wysokooprocentowane, warto pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym. Jest to rozwiązanie pozwalające spłacić wszelkie zaciągnięte wcześniej zobowiązania. Dodatkowo dzięki niemu możemy zachować stabilność oraz płynność finansową. Pozwoli nam to sprawować kontrolę nad codziennością, a także uporządkować finanse domowe. Za jego pomocą nie tylko możemy pozbyć się kilku zobowiązań i zamienić je w jedno, o którym z łatwością będziemy pamiętać, ale dodatkowo możemy w ten sposób uzyskać zdecydowanie niższe oprocentowanie oraz środki, których w innym przypadku banki mogłyby nam nie przyznać.

Jak działa kredyt hipoteczny?

Jest to pożyczka, której wartość jest równa lub nawet wyższa niż wcześniej zaciągnięte. Oznacza to, że jeżeli posiadamy wiele zadłużeń, możemy w ten sposób „połączyć je w jedno”. Ubiegamy się o to w banku, który na podstawie naszej historii w BIK szacuje, ile pieniędzy może nam przekazać. Dzięki temu jesteśmy w stanie spłacić rozdrobnione zadłużenia oraz skupić się na jednej, niskooprocentowanej racie. Istnieje jednak pewien haczyk. Niektóre kredyty posiadają punkt w umowie, który mówi o dodatkowej prowizji za wcześniejszą jego spłatę. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z dokumentacją i dokładnie przygotować się do wzięcia kredytu konsolidacyjnego. W ten sposób unikniemy prawdopodobieństwa dodatkowych opłat, które zdecydowanie pomniejszą korzystny wpływ takiego rozwiązania.

Zobacz także portal oszczednoscionline.pl i dowiedz się więcej na temat finansów osobistych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE