Reklama

Reklama

Dni Frankofonii rozpoczęte

Opublikowano: czw, 26 mar 2015 13:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dni Frankofonii rozpoczęły się wczoraj i potrwają do jutra. W minionych tygodniach odbyły się trzy konkursy, w których wzięło udział bardzo wielu uczniów. W dniu dzisiejszym natomiast, miał miejsce cykl warsztatów dla uczniów szkół podstawowych. Warsztaty zapoczątkowane zostały spotkaniem w sali widowiskowej KDK.Następnie uczniowie, w kilkunastoosobowych grupach, wzięli udział zajęciach warsztatowych . Wybierali trzy warsztaty spośród następujących: "Francja w czasach Asterixa i Obelixa" (dr Janusz Pawlak i uczniowie ZS nr1), mini-lekcja języka francuskiego (Denis Gerard), prezentacja kuchni francuskiej (Gim. nr 1), zajęcia plastyczne (Agnieszka Dąbrowska-Walczak, KDK), "Symbole państw frankofońskich" (Gim. nr 3) i pieczenie ciasteczek w "Bistro Różanym

Reklama

Dziękujemy szkołom podstawowym numer 1, 4 i 9 za przybycie i świetną atmosferę, a organizatorom: Annie Adamowskiej, Iwonie Jancerowicz, Grażynie Mojsiej, Annie Wdowiak, Joannie Wilińskiej, a przede wszystkim Denisowi Gerard (Łódzkie Bardziej Francuskie) za przygotowanie atrakcji. Przypominamy jednocześnie, w czwartek 26 marca to gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w podobnych warsztatach.

Po południu o godzinie 17.00, w sali widowiskowej KDK zostaną wręczone nagrody zwycięzcom konkursów, a o godzinie 18.00 występem nagrodzonych w konkursie piosenki rozpocznie się koncert Iris Munos. Niestety, bilety na ten koncert nie są już dostępne. W piątek 27 marca, to przede wszystkim seanse filmowe, o 10.00 i 12.00 tylko dla młodzieży szkolnej, natomiast o 17.00 dla mieszkańców Kutna (wstęp wolny). Zwieńczeniem Dni Frankofonii będzie elegancka kolacja z serwisem francuskim zaprezentowanym przez uczniów Zespołu Szkół nr 2.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)