Reklama

Do kutnowskiej straży trafią drony?

Opublikowano:
Autor:

Do kutnowskiej straży trafią drony? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż 2 mln złotych na zakup dronów otrzyma Państwowa Straż Pożarna - poinformował o tym Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku, a w drony wyposażone będą jednostki ze wszystkich województw.

Sprzęt będzie posiadał kamery z co najmniej 30-krotnym zoomem oraz w kamery termowizyjne. Komenda Główna PSP nie wie jeszcze, ile takich dronów zakupi. Mają one przede wszystkim pomóc w poszukiwaniach osób zaginionych czy obserwacji działań. Mundurowi nie będą mogli jednak od razu z nich korzystać. Każdy strażak z jednostki wyposażonej w ten sprzęt będzie musiał przystąpić do państwowego egzaminu w celu uzyskania odpowiednich świadectw. Tym zajmie się firma, która wygra przetarg.

– Będzie można je wykorzystać w celu poszukiwań osób zaginionych, ale również do obserwacji pożarów i koordynowania działań ratowniczych. Obecnie np. dochodzi do pożarów składowisk śmieci, a niektóre z nich mają olbrzymie wymiary. Czasami zajmują powierzchnię ponad hektara, nie są podzielone na żadne sektory, a wysokość hałd często sięga kilkunastu metrów – mówił Leszek Suski.

Czy do Kutna również trafią drony? Na jednej z sesji Rady Powiatu poruszono kwestię zakupu, natomiast czy kutnowscy strażacy zostaną tak wyposażeni - na tę chwilę nie wiadomo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE