Reklama

Dobra wiadomość dla osób niepełnosprawnych: ruszyły internetowe świadczenia

Opublikowano:
Autor:

Dobra wiadomość dla osób niepełnosprawnych: ruszyły internetowe świadczenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zarówno niepełnosprawni jak i ich opiekunowie, którzy chcą złożyć wniosek o świadczenie, mają już możliwość załatwienia tego typu spraw przez internet. Zamiast stawiać się osobiście w urzędzie, co dla niektórych może stanowić spory problem, wystarczy zalogować się do specjalnego systemu.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił system, dzięki któremu osoby niepełnosprawne mogą uzyskać niezbędne informacje, a także złożyć wniosek o świadczenie lub dofinansowanie w wygodny sposób - przez internet. Skonstruowano go w taki sposób, że nawet mimo wykluczenia cyfrowego, będą mogły z niego skorzystać. Dla mieszkańców Kutna nie będzie już koniecznością stawianie się osobiście w urzędach, na co w wielu przypadkach nie pozwala ich stan. Osób niepełnosprawnych, które w kutnowskim MOPS-ie pobierają zasiłek pielęgnacyjny jest 1317 (stan na dzień 31 maja br.).

- Pomoc jest realizowana poprzez samorządy, które korzystają z różnych systemów informatycznych i nie zawsze umożliwiają złożenie wniosku online. Często wymagana jest wizyta w urzędzie, a – jak wiemy – dla osób z niepełnosprawnością to może być duży problem. Podobnie jak dowiadywanie się o to, jaka pomoc im przysługuje, nie dla wszystkich jest to wiedza oczywista – mówi Dorota Habich, p.o. prezesa zarządu PFRON.

System Obsługi Wsparcia sprawi, że również osoby wykluczone informatycznie będą miały możliwość skorzystania z pomocy pracowników socjalnych. Wyposażeni w tablety z niezbędnymi dla osób niepełnosprawnych informacjami, będą udzielali pomocy w złożeniu wniosku. Podpis również można będzie składać przez internet - wystarczy tylko założyć Profil Zaufany. Dla osób mających trudności w posługiwaniu się tym systemem przewidziano specjalne szkolenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE