Reklama

Reklama

Dofinansowanie zewnętrzne na przebudowę drogi powiatowej Marcinów – Strzegocin

Opublikowano: pon, 27 lip 2015 15:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzięki staraniom Zarządu Powiatu w Kutnie i osobistym zaangażowaniu wicestarosty Zdzisława Trawczyńskiego udało się pozyskać dodatkowe, zewnętrzne środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w kwocie ponad 220 tys. zł.Dzięki temu możliwa będzie gruntowna przebudowa drogi Marcinów - Strzegocin o długości prawie 4 km położonej w gminie Krzyżanów i gminie Strzegocin. Warto podkreślić, że droga ta obsługuje prawie 500 ha użytków rolnych, a stan jej nawierzchni był katastrofalny. W trakcie modernizacji położony zostanie beton asfaltowy AC – 11 S o grubości 4 cm, co zapewni długoletnią żywotność odnowionej jezdni.

Reklama

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów "ERBEDIM" Sp. z o.o. z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Żelazna 3.

W dniu 15 lipca 2015 roku nastąpiło podpisanie umowy dotyczącej przebudowy w/w drogi. Kwota jaką wykonawca zaoferował w postepowaniu przetargowym wynosi: 922.269,77 zł. W dniu 24 lipca 2015 roku odbyło się przekazanie placu budowy. Wykonawca zobowiązał się do rozpoczęcia prac z dniem 10 sierpnia 2015 roku. Roboty maja potrwać do końca września br. Inwestycja prowadzona jest przy współpracy z gminą Kutno. Środki własne w kosztach realizacji modernizacji wynoszą ponad 700 tys., zł.

Wniosek aplikacyjny do Urzędu Marszałkowskiego przygotowany został przez Annę Chmielecką – inspektora w Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)