Reklama

Druga propozycja na Eurowizję z Kutna - Aleksandra Wiwała

Opublikowano:
Autor:

Druga propozycja na Eurowizję z Kutna - Aleksandra Wiwała - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aleksandra Wiwała - sopranistka pochodząca z Kutna, wraz z zespołem Operate, w którym śpiewa, postanowiła wystartować w eliminacjach do tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. To już druga propozycja pochodząca z miasta róż. Wyniki eliminacji poznamy już w połowie marca.

Jak się okazuje, pomysł, aby wystartować w eliminacjach do Eurowizji powstał spontanicznie.

- Wpadliśmy na to po powstaniu podstawy piosenki, która wydawała się być dobra na konkurs i miała poniżej 3 minut! Co w przypadku naszego zespołu raczej jest trudne - komentują członkowie Operate.

- Piosenka mówiąc ogólnie opowiada o miłości, której wszystkim naszym słuchaczom życzymy - dodają.

Zespół Operate (Opera-te czyli opera techno) powstał w 2014. Przy czym pierwsza piosenka była właśnie w stylu techno z domieszką rocka i stąd nazwa.

- Później powstała rockowo-symfoniczna kompozycja "Rara avis", która spodobała się bardzo naszym znajomym, a następnie fanom i wtedy stwierdziliśmy, że jednak warto to robić dalej. I tak nagraliśmy naszą pierwszą płytę pt. "Rara avis" - mówią członkowie.

Zespół Operate tworzą: Aleksandra Wiwała - sopranistka (wokalistka), Adam Zajdel - kompozytor (klawiszowiec) Marek Prawowicz (gitarzysta) i Mariusz Klepaczka (perkusista).

Zespół do eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji stanie z piosenką "Above". Posłuchajmy:

Aleksandra Wiwała to absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi oraz SWPS w Warszawie, występująca na deskach teatrów operowych i muzycznych w Polsce i zagranicą. Będąc jeszcze na studiach debiutowała wymagającą rolą Rosalindy w operetce Zemsta Nietoperza Johann’a Strauss’a syna w Teatrze Muzycznym w Łodzi. W 2012 roku została wyłoniona w drodze konkursu do Programu Kształcenia Młodych Talentów – AKADEMIA OPEROWA, przy Operze Narodowej w Warszawie gdzie kształciła się pod okiem wybitnych pedagogów i reżyserów.

W 2013 roku została uhonorowana Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej oraz w roku 2014 Nagrodą Prezydenta Miasta Kutno za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze oraz upowszechnianie, ochronę i promocję kultury.

Nie boi się wyzwań muzycznych i eksperymentów, dzięki którym klasyczny śpiew wraz ze swoją wibracją trafia do szerszej rzeszy słuchaczy i podburza stereotypowe myślenie o divach operowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE