Reklama

Reklama

Duże dofinansowanie dla gminy Krośniewice. Burmistrz otrzymała czek od marszałka [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Krośniewice otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie w wysokości prawie 150 tys. zł na zadanie pn. "Krośniewice - zielona gmina z pomysłem". Symboliczny czek na ręce burmistrz Katarzyny Erdman wręczył wczoraj marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Schreiber. Gmina Krośniewice jest jedną z 22 gmin w Łódzkiem, którym przyznano dofinansowanie.

Reklama

Ogrody, parki, skwery – to ozdoba każdej miejscowości, a także przestrzenie do wspólnego spędzania czasu i do odpoczynku. Samorząd województwa chce, aby w Łódzkiem takich miejsc było jak najwięcej. Stąd projekt „Województwo łódzkie ogrodem Polski”, w ramach którego w sobotę, 2 lipca, Nieborowie odbył się Festyn Ogrodniczy „Pamiętajmy o ogrodach”.

Marszałek Grzegorz Schreiber do udziału zaprosił przedstawicieli branży ogrodniczej, którzy w urokliwej scenerii Muzeum w Nieborowie i Arkadii mogli zaprezentować swoją ofertę mieszkańcom całego województwa.

Celem projektu jest promocja walorów przyrodniczych Łódzkiego, zazielenienie regionu i sprawienie, by stał się jeszcze piękniejszy. Część projektu dedykowana została samorządom. Projekt Łódzkie Ogrodem Polski ma za zadanie również wypromować ogrody, parki, ale i tych którzy hodują rośliny. Na festyn w Nieborowie przyjechało 33 wystawców z całego województwa. 

Na konkurs pn. „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski - Ogrody przyjazne naturze” zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył 3 miliony złotych. Samorządy mogły zgłaszać pomysły dotyczące tworzenia, adaptacji lub uatrakcyjniania przestrzeni zielonych dostępnych dla mieszkańców: ogrodów, parków, skwerów, zielonych lub kwietnych alei, tworzenia terenów rekreacyjnych z funkcjami ścieżek edukacyjnych, zielonych placów zabaw i przystanków, czy elementów zielonej infrastruktury, np. ścian wertykalnych, zielonych dachów na budynkach użyteczności publicznej, obszarów zielonych przyjaznych ptakom i owadom.

Do dofinansowania zostało rekomendowanych 22 samorządów gmin i powiatów z całego województwa. Siedem z nich symboliczne czeki z dotacjami odebrało z rąk marszałka właśnie podczas sobotniego festynu. Były to: gminy Krośniewice, Kocierzew Południowy, Maków, gmina i miasto Skierniewice oraz powiaty łęczycki, brzeziński i zgierski. Gmina Krośniewice otrzymała dokładnie 149.855,00 zł

Sobotni festyn był doskonałą okazją do udziału w warsztatach florystycznych, ekologicznych i eko-plastycznych. Zajęcia praktyczne uczestnikom umilił słodki poczęstunek. Swoje stoisko edukacyjno-ogrodnicze przygotował również Zespół Parków Krajobrazowych WŁ. Odwiedzający mogli zaopatrzyć się w sadzonki roślin, a także przespacerować się przyrodniczą ścieżką sensoryczną m.in. z mapami atrakcji przyrodniczych w Łódzkiem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też stoisko Wytwórni Filmów Oświatowych, która przygotowała pokaz filmów przyrodniczych. Można było obejrzeć, jak wygląda wiosna w Puszczy Bolimowskiej i lato w Załęczańskim Parku Krajobrazowym. Atrakcją festynu był również widowiskowy pokaz mody z XIX wieku „Les Fleures de Beauty” w wykonaniu Teatru Nomina Rosae połączony z prezentacją prac z konkursu na bukiety kwiatowe.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy festynu mogli smakować dań przygotowanych przez lokalne KGW.

Info: własne/gmina Krośniewice/Urząd Marszałkowski w Łodzi

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy