Reklama

Reklama

Prześwietlenie Tygodnia na KCI: Co działo się w Kutnie i regionie w ostatnich dniach?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sprawdzamy, co działo się w Kutnie i regionie w ostatnich dniach. Niestety, początek wakacji przyniósł nam sporo zdarzeń drogowych, w wyniku jednego z nich zmarł pieszy. Oprócz tego informowaliśmy o wydarzeniach i imprezach. Tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was kolejne odsłony naszych cyklów i przekazaliśmy najświeższe informacje z Urzędu Miasta, czy Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Zapraszamy do naszego posumowania tygodnia w którym szybko i łatwo sprawdzicie, czy nie umknął Wam żaden z najważniejszych newsów minionego tygodnia.

Reklama

Niedziela (26.06.2022)

W niedzielę informowaliśmy o burzliwej dyskusji w trakcie sesji Rady Gminy Bedlno. Kutnowska posłanka Paulina Matysiak apelowała do radnych o podniesienie ekwiwalentu dla strażaków OSP. Ta propozycja nie spotkała się z aprobatą rady.

Także w niedzielę relacjonowaliśmy to, co działo się w Kutnowskim Domu Kultury z okazji 50-lecia tej instytucji. Pracownicy KDK zostali otrzymali nagrody i odznaczenia, a niektóre z nich pochodziły od prezydenta RP Andrzeja Dudy. W ramach jubileuszu odbył się też wyjątkowy koncert.

Świętowano również w Gminie Kutno. W tamtejszym Centrum Kultury w Leszczynku odbyła się impreza z okazji nocy świętojańskiej. Organizatorzy zadbali o bardzo dużo atrakcji.

Tydzień temu Państwowa Szkoła Muzyczna zainaugurowała  II edycję koncertów "Muzyka Róż(a)na". W niedzielne popołudnia mieszkańcy będą mieli możliwość spędzania czasu w Parku Wiosny Ludów w towarzystwie muzyków związanych z PSM w Kutnie.

Poniedziałek (27.06.2022)

W poniedziałek wróciliśmy do weekendowego wypadku na ulicy Narutowicza. Okazało się, że poszkodowanym dzieciom z pomocą ruszyli ratownicy ze znajdującego się obok basenu miejskiego

Także w poniedziałek dotarły do nas tragiczne informacje o utonięciu młodego mężczyzny. W akcji uczestniczyli strażacy, nurkowie i policjanci. Niestety, na pomoc było za późno.

Wraz z początkiem tygodnia władze Gminy Kutno zapowiedziały dużą imprezę, która odbędzie się w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku – Odyseję Napoleońską. Wydarzenie zaplanowano na połowę lipca, a wśród atrakcji znajdą się m.in. inscenizacje.

Z kolei na kutnowskiej Wenecji powstaje widowiskowy mural. Będzie nawiązywał do powstającej tuż obok siłowni plenerowej i boiska do koszykówki.

Wtorek (28.06.2022)

Policja poinformowała o zatrzymaniu pary włamywaczy, którzy ukradli dość nietypowe przedmioty. Wśród nich znalazł się balon do wina, a także… pluszowy miś.

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, oraz Burmistrz Żychlina Grzegorz Ambroziak otrzymali wotum zaufania. Rady samorządów udzieliły im również absolutorium za miniony rok.

We wtorek wróciliśmy z naszym cyklem „Kutno dawniej i dziś”. Tym razem poświęciliśmy go wspomnianemu już jubileuszowi Kutnowskiego Domu Kultury

Wtorek był także początkiem – jak się okazało – długiej serii wypadków. Najpierw na autostradzie A1 zderzyły się dwa samochody ciężarowe, z kolei wieczorem w centrum Kutna zderzyły się dwie osobówki.

Środa (29.06.2022)

W nocy z wtorku na środę doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W jego wyniku na drodze krajowej nr 60 poza terenem zabudowanym zginał pieszy. Policja przekazała, że nie miał odblasków.

Nie było to jedyne zdarzenie drogowe tego dnia. Wieczorem na skrzyżowaniu ulic Północnej i Kasztanowej zderzyły się dwa samochody osobowe. Na drogowej mapie Kutna to newralgiczne miejsce w którym do wypadków i kolizji dochodzi dość często.

Policjanci relacjonowali swoje działania w ramach których rozbito grupę osób handlujących narkotykami. Część z nich zatrzymano w Kutnie. Jak informują policjanci, łącznie zabezpieczyli przy nich ponad 22 kilogramy narkotyków – w tym marihuanę, amfetaminę i metamfetaminę.

Rada Powiatu Kutnowskiego udzieliła absolutorium i wotum zaufania Zarządowi Powiatu. W obu głosowaniach 14 radnych było za, a siedmiu przeciw.

Czwartek (30.06.2022)

W naszym cyklu „W Kutnie i okolicach” odwiedziliśmy opuszczony zakład pracy przy ulicy Promiennej. Obecnie to miejsce niszczeje, głównie przez złodziei i wandali.

W tym tygodniu musieliśmy zmagać się ogromnymi upałami. Wiadomo, że te potrafią być groźne dla zdrowia, o czym niestety przekonał się jeden z bezdomnych. Na szczęście pomoc przyszła na czas i losem mężczyzny zainteresowała się policja.

Szpital poinformował o nowości dzięki której pacjentki z naszego powiatu nie będą musiały rodzić w większych miastach. Od kwietnia w placówce przyjmowane są porody na pełnym znieczuleniu, tzn. pacjentka rodzi metodą naturalną, nie czując bólu porodu.

Niestety czwartek był kolejnym dniem naznaczonym zdarzeniami drogowymi. Do pierwszego doszło na DK 92 w Skłótach, zderzyły się tam dwa pojazdy osobowe. Do kolejnego zdarzenia doszło w Zleszynie w gminie Bedlno, a do następnego z udziałem auta dostawczego i osobowego na DK 60 w Żurawieńcu.

Piątek (01.07.2022)

Rano relacjonowaliśmy dla was wizytę duetu komików. Do Kutna przyjechali Michał Leja i Piotr Szumowski, którzy wystąpili w Kutnowskim Domu Kultury zapewniając publiczności kilkadziesiąt minut świetnej zabawy.

W piątek oficjalnie oddano do użytku plac zabawy przy Szkole Podstawowej nr 5. Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki projektowi złożonemu w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim. Z nowego miejsca dla dzieci będą mogli korzystać zarówno uczniowie, jak i osoby spoza szkoły.

W piątek informowaliśmy o tym, że firmy z Kutna brały udział w gali w Fabryce Grohmana w Łodzi. Zorganizowano ją z okazji uroczystego wręczenia decyzji o wparciu dla firm, które zdecydowały się na inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w drugiej połowie 2021 r. i pierwszej połowie 2022 r.

W piątek dotarły do nas informacje o ujawnieniu zwłok niedaleko torów kolejowych. Prokuratura to potwierdziła. Okazało się, że przy zmarłym mężczyźnie znaleziono znaczną ilość narkotyków i gotówki.

 

Sobota (02.07.2022)

W sobotę publikowaliśmy relację z koncertu grupy Wisła Hot 4, która zagrała w centrum z Kutna, otwierając wydarzenia kulturalne w ramach 50-lecia Kutnowskiego Domu Kultury. 

Informowaliśmy również o piątkowym zdarzeniu drogowym w Żychlinie. Tam, w godzinach popołudniowych, przy ul. 1 Maja samochód ciężarowy uderzył w drzewo, łamiąc słup energetyczny. 

Także w sobotę dotarły do nas doniesienia o pijanym mieszkańcu Kutna, który dał popis w Sopocie. Kutnianin obraził się na obsługę sklepu za to, że ta nie chciała mu sprzedać alkoholu. Uznając to za zniewagę, obrażony mężczyzna położył się na ziemi, domagając się pomocy z powodu bólu nogi. Jakby tego było mało, nie zwracając uwagi na pieszych, załatwił potrzebę fizjologiczną w miejscu publicznym.

W centrum Kutna na mieszkańców czekały Mobilne Miasteczko Rowerowe i efektowne pokazy akrobacji na jednośladzie. To za sprawą wizyty uczestnika telewizyjnego show "Mam Talent!", Piotra Bielaka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy