Reklama

Dżem w Kutnie!

Opublikowano:
Autor:

Dżem w Kutnie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Koncert legendy polskiego rocka, polskich Roling Stonsów - zespołu Dżem. Ponad 2-godzinny, jubileuszowy występ i wszystkie największe przeboje na żywo. Organizatorzy gwarantują cudowny wieczór pełen wspaniałej muzyki i wspomnień, który na zawsze zapadnie w pamięć, bo Dżem to coś więcej niż muzyka.

Koncert odbędzie się 27 listopada o godz. 20 w hali widowiskowo - sportowej Szkoły Podstawowej nr 9. Bilety w cenie 60 zł już dostępne w kasie Kutnowskiego Domu Kultury.

To kult, styl życia i prawdy, które każdy z nas adoptuje do swojego życia.  Zespół zaczął powstawać w latach 70-tych, grając po klubach na imprezach. Takich zespołów w Polsce było mnóstwo. Po kilku latach dołączył do grupy muzyków Ryszard Riedl. Nie mając nazwy adoptowali utwory takich sław , jak Cream, Santana, Stonsów. Przed jednym z występów zaproponowali nazwę Jam od jammowania, którą ważny organizator spolszczył na Dżem. Niedługo nastąpił przełom w ich karierze. Nie tylko zagrali, oczarowując publiczność, na Festiwalu w Jarocinie, ale zaczęli grać swoje własne utwory, takie jak Paw i Whisky. Później następne "Czerwony jak cegła", "Skazany na bluesa", 'Człowieku co się z Tobą dzieje" Koncerty, koncerty, koncerty i kłopoty z wokalistą i nagle wspaniała płyta Detox, który uchodzi za wyjątkowe osiągnięcie grupy. Takie utwory, jak : "List do M", "Sen o Victorii", "Jak malowany ptak" ciągle budzą emocje. Niestety 30 lipca 1994 umiera Rysiek Riedl. Jego śmierć sprawiła, że zespól Dżem stał się największą polską legendą. Legendą, którą ciągle rośnie wraz z kolejną generacją słuchaczy. Obecny skład Dżemu to: grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński , solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbinski, Janusz Borucki i duch Ryśka Riedla, który jest wszechobecny na koncercie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE