Reklama

Dziś Dzień Wagarowicza. Policja przeprowadzi wzmożone działania

Opublikowano:
Autor:

Dziś Dzień Wagarowicza. Policja przeprowadzi wzmożone działania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 21 marca to od pokoleń dzień nazywany potocznie przez młodzież „Dniem Wagarowicza”. W większości szkół tego dnia nie odbywają się typowe zajęcia lekcyjne, nie są przeprowadzane sprawdziany i klasówki. Młodzież jednak mimo tego często bierze sobie wolne od nauki decydując się na opuszczenie zajęć indywidualnie albo grupami. Policjanci z łódzkiego garnizonu na ten dzień zaplanowali więc wiele akcji prewencyjnych ukierunkowanych właśnie na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Funkcjonariusze skupią się na prowadzeniu obserwacji i kontroli miejsc sprzedaży wyrobów tytoniowych oraz alkoholu, szczególnie tych, które są zlokalizowane w pobliży szkół, placówek oświatowych, obiektów sportowo-rekreacyjnych i dworców. Policjanci będą również kontrolować miejsca, w których spotyka się młodzież, aby ujawniać tych nieletnich, którzy przebywają na wagarach, pod wpływem alkoholu lub środków odurzających albo palą papierosy.

- Nasze działania skupimy przede wszystkim na prowadzeniu obserwacji i kontroli miejsc sprzedaży wyrobów tytoniowych oraz alkoholu, szczególnie tych, które są zlokalizowane w pobliży szkół, placówek oświatowych, obiektów sportowo-rekreacyjnych i dworców. W przypadku ujawnienia jakichkolwiek nieprawidłowości i stwierdzenia łamania przepisów, będziemy podejmować stosowne czynności w sprawach o przestępstwa i wykroczenia - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Policjanci kontrolować będą również miejsca, w których spotyka się młodzież, aby ujawniać tych nieletnich, którzy przebywają na wagarach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, palących papierosy. Policjanci stanowczo reagować będą na agresywne zachowania, próby wandalizmu, zachowania, których ofiarami mogą być młodzi ludzie.

Pamiętajmy!

  • ważny jest kontakt telefoniczny z dzieckiem i informacja dokąd dziecko idzie oraz z kim
  • jeśli podejmiecie Państwo decyzję o pozostawieniu dziecka w domu, wówczas przypomnijmy zasady nie otwierania drzwi nieznajomym, jak również porozmawiajmy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu

Policja apeluje: Ustal z dzieckiem dokąd idzie, z kim i kiedy wróci .Poinformuj o niebezpieczeństwach związanych z obecnością w dużych centrach handlowych-zaczepianie przez obce osoby, zagrożenia o charakterze seksualnym, itp. Porozmawiaj z młodym człowiekiem o niebezpiecznych zachowaniach, takich jak: proponowanie narkotyków (czy tzw. dopalaczy), eksperymentowanie z alkoholem, palenie papierosów, zaczepianie młodszych uczniów, bójki, rzucanie przedmiotami w jadące pojazdy, niszczenie mienia, kradzieże cudzego mienia, zaśmiecanie, głośne zachowywanie się w miejscach publicznych, i wiele innych zachowań naruszających ogólnie przyjęte normy społeczne bądź prawne-porozmawiaj z dzieckiem na temat konsekwencji.

Zwracajmy uwagę na młodych ludzi, którzy chcą kupić alkohol, papierosy oraz takich, którzy na naszych oczach stosują te używki ( jest to przejaw demoralizacji). Sprzedawcy, który sprzedaje alkohol osobie małoletniej grozi oprócz kary do dwóch lat pozbawienia wolności również utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.


Każdy niepokojące zdarzenie z udziałem osób niepełnoletnich zgłaszajmy pod nr tel. 997, 112.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE