Reklama

Europejski Tydzień Szczepień 2015

Opublikowano:
Autor:

Europejski Tydzień Szczepień 2015 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniach 20-25 kwietnia, już po raz dziesiąty obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) realizowana i koordynowana na poziomie lokalnym przez państwa, a główny cel Tygodnia to stałe podkreślanie znaczenia szczepień rutynowych, które chronią nas przed wieloma groźnymi chorobami zakaźnymi.Co zyskujemy, stosując szczepienia? O czym powinniśmy pamiętać? WHO wylicza 7 kluczowych faktów:

1. Szczepienia ratują życie.
2. Powinno się dążyć do zwiększenia dostępności szczepień dla wszystkich.
3. Epidemie chorób zakaźnych nadal stanowią poważne zagrożenie.
4. Choroby, którym można zapobiegać za pomocą szczepień ochronnych, wciąż
prowadzą do zgonów.
5. Istnieje możliwość eliminacji chorób za pomocą szczepień.
6. Szczepienia są tańsze niż leczenie powikłań chorób zakaźnych.
7. Zdrowie dzieci zależy od silnych systemów opieki zdrowotnej.

W działania promujące szczepienia aktywnie włącza się Państwowa Inspekcja Sanitarna. Od 2013 r. realizowana jest akcja informacyjna „Zaszczep w sobie chęć szczepienia”, a jej najważniejsze cele to wskazanie korzyści wynikających ze szczepień ochronnych oraz podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa w zakresie zapobiegania chorobom zakaźnym, którym można przeciwdziałać właśnie za pomocą szczepień. Akcja ta kierowana jest zarówno do środowisk medycznych – lekarzy i pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej – jak i środowisk pozamedycznych, szczególnie rodziców i opiekunów dzieci (więcej informacji na stronie www.szczepienia.gis.gov.pl).

Warto, by Europejski Tydzień Szczepień stał się okazją do refleksji. Korzystajmy więc z rzetelnych źródeł informacji w zakresie szczepień ochronnych. Uodpornijmy się na mity szczepionkowe. I zadbajmy o zdrowie własne, naszych dzieci i całej populacji.

W dniu 22 kwietnia 2015r., w godzinach 8:00 - 14:00 w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie ul. Kościuszki 14 w pokoju nr 1 lub pod nr tel. (24) 355 71 03 można będzie uzyskać informacje dotyczące zagadnień związanych ze szczepieniami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE