Reklama

Falstart żółto-niebieskich

Opublikowano:
Autor:

Falstart żółto-niebieskich - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Seniorzy Miejskiego Klubu Sportowego Stal Baseball i Softball Kutno otworzyli sezon 2013. W minioną niedzielę przeciwnikiem Kutnian był ich odwieczny rywal „z za miedzy” - Dęby z Osielska. Przenikliwe zimno i kropiący w niedzielny poranek deszcz nie sprzyjały sportowcom, ale również kibicom. Toteż jedynie nielicznie zgromadzona publiczność zastanawiała się, jak tym razem zagrają Stalowcy.

W sezonie 2013 nastąpiło bowiem ostateczne odmłodzenie składu zespołu seniorów. Kutnianie to obecnie jeden z najmłodszych zespołów w lidze. Niesparzające warunki pogodowe w pierwszej połowie miesiąca kwietnia i brak możliwości trenowania na baseballowych boiskach spowodowały, że Kutnianie zaledwie od tygodnia trenujący w centrum Małej Ligi - zagrali nienadzwyczajnie.

Bardzo słabi w obronie Stalowcy popełnili rekordową ilość szkolnych wręcz błędów, których nie potrafili odrobić w ataku. W kluczowych momentach obydwu spotkań zabrakło „pałki”. Sytuacji nie mogły uratować - ani homerun wybity przez młodszego z braci Wojtczaków – Jakuba ani pojedyncze udane odbicia innych zawodników. Kutnianie przegrali pierwszy mecz 3 : 7 a drugi 2 : 8 i podobnie, jak rok temu, kiedy to na inaugurację sezonu Stal dwa razy przegrała z Żorami – Kutno znajdzie się w dole ligowej tabeli.

Co dalej? Zredukowana w tym sezonie do sześciu zespołów Ekstraliga polskiego baseballu, będzie zapewne nieco trudniejsza niż rok temu. Wydaje się, że awans do play offów powinno zapewnić wygranie ok. 10 spotkań w sezonie zasadniczym, a o to może być niełatwo. Należy jedynie spodziewać się, że Kutnianie szybko powrócą do swojej normalnej dyspozycji, jesteśmy bowiem przekonani, że kutnowski zespół ma zdecydowanie większe możliwości niż pokazał to w meczach z Osielskiem.

W innych spotkaniach polskiej Ekstraligi baseballu grano raczej zgodnie
z oczekiwaniami. Gepardy z Żor dwukrotnie pokonały rybnicką Silesię, Centaury Warszawa również dwa razy wygrały z Demonami z Miejskiej Górki, które także dwa razy uległy Dębom z Osielska. W najciekawszym dwumeczu pierwszych dwóch ligowych kolejek, stołeczne Centaury dwukrotnie wygrały z Silesią i to za każdym razem w stosunku - 2:1.

Rozgrywki rozpoczęła również pierwsza liga seniorów. MKS Jastrząb Jastrzębie-Zdrój przegrał z KS Baseball Wrocław 3:5, 0:5 a Piraci z Władysławowa podzieli się wygranymi
z Feniksami Warszawa - 5:11 i 9:8. Pauzował Yankees Działdowo.

Pięknym i to dosłownie, dopełnieniem baseballowego otwarcia sezonu był przyjazd na długi weekend do Kutna pań, które grają w softball. Polski Związek Baseballu i Softballu realizował w Kutnie program już drugiego w tym roku zgrupowania reprezentacji Polski pań w softballu. Narodowy zespół softballistek przygotowuje się tutaj do mistrzostw Europy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE