Reklama

Gimnazjum nr 2 szkołą talentów

Opublikowano:
Autor:

Gimnazjum nr 2 szkołą talentów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znane są już wyniki eliminacji rejonowych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. 5 uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie w 6 konkursach zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego i wkrótce staną przed szansą zostania laureatami, a tym samym zwolnienia z części egzaminu gimnazjalnego.Są to: Krzysztof Więcław (matematyka); Olga Jóźwiak (wiedza o społeczeństwie); Krzysztof Więcław (fizyka); Sylwia Michalak (geografia); Krzysztof Więcław(chemia); Przemysław Rył, Dominik Szczesiak (Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej").

Ponadto Krzysztof Więcław został laureatem konkursu „Matematyka-moja pasja” organizowanego dla gimnazjalistów województwa łódzkiego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego oraz Łódzkim Kuratorem Oświaty. Głównym celem konkursu jest propagowanie zainteresowania przedmiotami ścisłymi, a w szczególności popularyzacja matematyki wśród uczniów.

W trzeciej edycji powyższego konkursu uczestniczyły 144 szkoły i ponad 2,5 tys. uczniów. Gala finałowa, na którą zaproszono ucznia wraz z opiekunem, odbędzie się 27 lutego br. w Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE