Reklama

Gruzin zgwałcił Ukrainkę w Kutnie. Posłanka napisała do Zbigniewa Ziobry

Opublikowano:
Autor:

Gruzin zgwałcił Ukrainkę w Kutnie. Posłanka napisała do Zbigniewa Ziobry - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W lutym W TYM MIEJSCU informowaliśmy o sprawie gwałtu, do którego doszło w jednym z hoteli pracowniczych na terenie Kutna. Ofiarą napaści na tle seksualnym padła 21-letnia Ukrainka, sprawcą był 23-letni obywatel Gruzji. Kilka dni później kutnowska posłanka Paulina Matysiak złożyła oficjalne pismo na ręce ministra sprawiedliwości.

- 8 lutego 2020 r. w jednym z hoteli pracowniczych na terenie Kutna doszło do gwałtu na 21-letniej Ukraince. Z policyjnych statystyk wynika, że ofiarą gwałtu może być nawet co piąta Polka. Brakuje jednak dokładnej informacji o skali przestępstw na tle seksualnym, jakich ofiarami w Polsce padają cudzoziemki – napisała P. Matysiak.

Posłanka zawnioskowała o udzielenie jej odpowiedzi na pytania związane z działaniami wymiaru sprawiedliwości mającymi na celu poprawę sytuacji ofiar przestępstw na tle seksualnym dotykających kobiet zza granicy.

- Czy Ministerstwo Sprawiedliwości prowadzi rejestr ofiar przestępstw na tle seksualnym, jakimi padają cudzoziemki? Jaka jest skala tego zjawiska? Wśród jakich narodowości występuje ona najczęściej w naszym kraju? Czy w przypadku zgłoszenia organom ściągania zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa na tle seksualnym kobieta niebędąca narodowości polskiej może liczyć na pomoc tłumacza oraz psychologa wraz z tłumaczem? – pyta Paulina Matysiak.

Oprócz tego posłanka Lewicy chciałaby się dowiedzieć, czy w przypadku zgłoszenia się na komisariat Policji ofiary gwałtu może ona liczyć na komfortowe warunki przesłuchania w tzw. pokojach do przesłuchań, a także czy w planach Ministerstwa Sprawiedliwości jest przeprowadzenie kampanii informacyjnej w językach angielskim i ukraińskim dla ofiar przestępstw na tle seksualnym.

O odpowiedzi na interpelacje posłanki z Kutna na pewno poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE