Reklama

Reklama

Jasełka w ZS w Gołębiewku

Opublikowano: czw, 24 gru 2015 14:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak co roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, 22 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół w Gołębiewku odbyły się uroczyste jasełka. W tym dniu również obchodzony jest tradycyjnie Dzień Seniora – wyjątkowymi gośćmi są, oprócz Rodziców, Babcie i Dziadkowie oraz emerytowani pracownicy szkoły. Przygotowany jest poczęstunek – ciasta upieczone przez Mamy. Na początku uroczystości harcerze tradycyjnie przekazali panu dyrektorowi Pawłowi Józwiakowi światełko betlejemskie – symbol Bożego Narodzenia.

Reklama

Tegoroczne przedstawienie zaczęło się nietypowo, gdyż pierwsza scena rozegrała się w gabinecie lekarskim, dokąd trafił współczesny człowiek. W roli lekarza wystąpił Archanioł Gabriel, który zdiagnozował u pacjenta brak wiary i zalecił na rozpoznaną dolegliwość Ewangelię. Dalej wszystko potoczyło się zgodnie z tradycją. Jak zwykle w dotarciu do nowo narodzonego Dzieciątka przeszkadzał diabeł, tym razem ukryty w skórze niedźwiedzia. Nie udało mu się jednak zwieść owieczek, ani wykraść Dzieciątka ze żłóbka, a do stajenki, szczęśliwie prowadzeni przez gwiazdę betlejemską, dotarli nie tylko Trzej Królowie, ale także cierpiący kalecy. Jak zawsze okazało się, że Dobro zwycięża.
Przedstawieniu, jak co roku towarzyszyły kolędy i piosenki świąteczne wykonywane przez chór, oraz tańczące i śpiewające anioły. Największą sympatię wzbudziły owieczki, w role których wcielili się najmłodsi uczniowie.
Młodym aktorom oraz pracownikom szkoły podziękował na zakończenie uroczystości wójt gminy Kutno pan Jerzy Bryła.
Dziękujemy Gościom za przybycie, Rodzicom oraz Przyjaciołom szkoły za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)