Reklama

Kierowcy uważajcie! PKP zamontuje fotoradary

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy uważajcie! PKP zamontuje fotoradary - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już nie tylko kamery, ale i fotoradary pojawią się na przejazdach kolejowych. PKP planuje poważnie uderzyć po kieszeni łamiących przepisy.

Według statystyk aż w 98 proc. przypadków winę za wypadki na przejazdach kolejowych ponoszą kierowcy samochodów. Bardzo często nagrywają się przy tym na kamery - monitoring zainstalowany jest na przeszło 1,3 tys. przejazdach. PKP nie ma jednak możliwości na bieżąco kontrolować obrazu, dlatego nagrania wykorzystywane są głównie jako dowody, gdy już dochodzi do wypadków, bądź uszkodzeń urządzeń sterowania ruchem. W ubiegłym roku PKP PLK wysłała jedynie 1211 wniosków o ukaranie kierowców na podstawie nagrań.

Częstotliwość karania łamiących przepisy na przejazdach ma się niedługo zmienić - Polskie Linie Kolejowe planują bowiem zainstalowanie fotoradarów. W przeciwieństwie do urządzeń montowanych przy drogach, mają nie kontrolować jednak prędkości, a fakt przejazdu na czerwonym świetle. Obecnie trwa opracowywanie projektu wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego. Kiedy posypią się pierwsze mandaty - tego póki co jeszcze nie wiadomo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE