Reklama

Kolejna rzeź drzew

Opublikowano:
Autor:

Kolejna rzeź drzew - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spore emocje towarzyszą wycince drzew, którą w ostatnich tygodniach przeprowadzono na terenie Kutna. Część mieszkańców jest wyraźnie zaniepokojona tak drastyczną redukcją zieleni i obawia się, że wycinka może źle wpłynąć na wizerunek miasta róż. Władze przekonują z kolei, że to jedynie zabiegi kosmetyczne, a przyszłość zielonych płuc miasta jest niezagrożona.To już kolejna wycinka drzew na terenie miasta w ciągu ostatniego roku. Przypomnijmy, że nie tak dawno pod ostrze trafiły drzewa z ul. Olimpijskiej, Wyszyńskiego i w parku Traugutta. Tym razem na celowniku znalazły się m.in. drzewa przy kutnowskim aquaparku oraz na ul. Staszica. Wśród mieszkańców głosy są podzielone, jednak większość z nich nie zgadza się z decyzją władz miasta czy spółdzielni, które to postanowiły dokonać botanicznych porządków.

– Wiadomo, niektóre drzewa wyglądają mało estetycznie, można je więc nieco przyciąć. Niemniej jednak moim zdaniem powinno się to robić z zachowaniem rozsądku, nie na tak dużą skalę. Wydaje mi się, że zieleń jest nam potrzebna do życia, a jak w takim tempie będziemy się jej pozbywać, to straci na tym nie tylko wizerunek miasta, ale również my, mieszkańcy – denerwuje się Stanisław Stańdo, kutnianin.

Jak informuje biuro prasowe magistratu, działania spowodowane są złym stanem drzew i miasto pozyskało na nie zezwolenie Starostwa Powiatowego. Inwentaryzacją drzewostanu w naszym mieście zajęła się warszawska Pracownia Projektowa Architektury Krajobrazu „Przestrzeń”.

– Jest to rutynowa przycinka, której dokonujemy co roku. Przycięliśmy drzewka owocowe oraz jedna wierzbę, która była pochylona. Są to zabiegi korekcyjne – tłumaczy Magdalena Łubińska z administracji osiedla Staszica RSM Pionier.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE