Kolejne trzy punkty KS-u. Dąbrowianka pokonana

Wydarzenia Kolejne zwycięstwo odnieśli podopieczni Sławomira Ryszkiewicza w rozgrywkach A klasy. Tym razem KS Sand Bus Kutno pokonał na własnym stadionie Dąbrowiankę Dąbrowice 4-0 po golach Michalskiego, Huberta Pokorskiego, Sobczaka oraz samobójczym trafieniu Marcela Łukaszczyka.

Już po pierwszym gwizdku dało się zauważyć, kto jest zdecydowany faworytem w starciu lidera rozgrywek z zamykającą tabelę (po wycofaniu się Sparty Leśmierz) Dąbrowianką. Gospodarze praktycznie zamknęli drużynę z Dąbrowic na jej połowie kontrolując przebieg spotkania. Wynik otworzył w 11 minucie Piotr Michalski, który strzałem z dystansu skierował piłkę w światło bramki. Ta odbiła się jeszcze od słupka i przekroczyła linię bramkową. Jak się później okazało było to jedyne trafienie, jakie mogli oglądać kibice w pierwszych 45 minutach, choć sytuacji do podwyższenia rezultatu nie brakowało. Dogodnych okazji nie wykorzystali między innymi Mariusz Jakubowski, Bartosz Kaczor oraz Adrian Bartczak.

Po zmianie stron na placu gry pojawili się Gracjan Sobczak, Łukasz Góralczyk i Damian Ziemniak, którzy wprowadzili wiele ożywienia w poczynania niemrawego i nieskutecznego w pierwszej części spotkania KS-u. Siedem minut po wznowieniu gry prowadzenie kutnowskiej drużyny podwyższył Hubert Pokorski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Dąbrowianki skutecznie dobijając niecelne trafienie Rafała Żemigały. Okazji do zdobycia trzeciej bramki nie brakowało. Najpierw w 58. minucie Gracjan Sobczak trafił prosto w bramkarza egzekwując rzut wolny. Sześćdziesiąt sekund później dwie dobre sytuacje miał Mariusz Jakubowski, a w 61. minucie strzał Bartosza Kaczora przeleciał minimalnie nad poprzeczką. Niemoc przełamał w 68 minucie Gracjan Sobczak, który technicznym strzałem obok lewego słupka pokonał dobrze dysponowanego tego dnia Ireneusza Kamińskiego. W 77 minucie wynik spotkania na 4-0 ustalił Marcel Łukaszczyk, który niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki po strzale Sobczaka. Pomimo jeszcze kilku dogodnych okazji wynik nie uległ zmianie i KS Sand Bus Kutno mógł dopisać do swojego ligowego konta trzy kolejne punkty umacniając się na pozycji lidera rozgrywek.

KS Sand Bus Kutno- Dąbrowianka Dąbrowice 4-0 (1-0)

1-0 11' Michalski

2-0 52' H. Pokorski

3-0 68' Sobczak

4-0 77' Łukaszczyk (sam)

KS: Wojtczak - Ławniczak, Żemigała, Kaczor, Maśliński, H. Pokorski, Jakubowski, Kierus, Bartczak, Michalski, Grzegorek

Zagrali również: Góralczyk, Sobczak, Zieminiak, Walczak