Reklama

Kolejny przetarg upada. Totalna klęska Zielonej Osi Miasta

Opublikowano:
Autor:

Kolejny przetarg upada. Totalna klęska Zielonej Osi Miasta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie tylko piłkarska reprezentacja Polski poniosła dotkliwą porażkę - dziś otwarto oferty w kolejnym przetargu, tym razem na realizację Zielonej Osi Miasta. I kolejny raz nie pozostaje nic innego jak załamać ręce - nie dość, że zgłosił się tylko jeden wykonawca, to kilkukrotnie przestrzelił kwotę zaplanowaną przez Urząd Miasta w budżecie.

Projekt Zielonej Osi Miasta, czyli zagospodarowania terenów wzdłuż Ochni podzielony został na dwie części. W pierwszej z nich zaplanowano budowę ścieżki turystycznej pieszo-rowerowej za kwotę ponad 3,6 mln złotych. Druga zakłada zagospodarowanie terenów turystyczno-rekreacyjnych wraz z utworzeniem rozarium - i na to Urząd Miasta przeznaczyć chciał przeszło 6,1 mln złotych.

Dziś otwarto oferty, a raczej ofertę. Do przetargu zgłosił się tylko jeden wykonawca - konsorcjum firm „TRAKT” „Hydrobud” i „MAWEX", który za wykonanie jedynie pierwszej części (ścieżki turystycznej), "krzyknął sobie" ponad... 10,5 mln, czyli więcej niż obydwu części razem wziętych! Z kolei na drugą część inwestycji nie wpłynęła ani jedna oferta - i może całe szczęście, bo kwota mogłaby przyprawić urzędników (i mieszkańców zainteresowanych Zieloną Osią) o zawał.

To kolejny przetarg, w którym zaplanowane w budżecie kwoty nijak mają się do rzeczywistych ofert. Co na to urząd?

- W tej chwili trwa badanie złożonej w przetargu oferty, o decyzji prezydenta poinformujemy wkrótce - skomentowała Joanna Brylska, rzecznik prasowy UM Kutno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE