Reklama

Koncert Doroty Zygadło i Igora Smaruj

Opublikowano:
Autor:

Koncert Doroty Zygadło i Igora Smaruj  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

W ramach XI Stacji Kutno KDK zaprasza dziś o godz. 18 do Centrum Teatru Muzyki i Tańca na koncert Doroty Zygadło oraz Igora Smaruja. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.
 
Dorota Zygadło pochodzi z Wrocławia choć aktualnie mieszka w Katowicach, gdzie studiuje filologię francuską tłumaczeniową na Uniwersytecie Śląskim i wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Jest również absolwentką Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a przez wiele lat związana była ze Studium Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury Wrocław-Krzyki, gdzie szlifowała swoje umiejętności pod czujnym uchem Stanisława Tomanka. Laureatka m.in. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Międzynarodowego Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze, Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy oraz, rzecz jasna, Festiwalu Jeremiego Przybory „Stacja Kutno”.
 
Igor Smaruj pochodzi z Zielonej Góry, obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa – gitara jazzowa. „Mademoiselle chante le blues” jest wędrówką po francuskim repertuarze muzyki rozrywkowej od czasów Edith Piaf, aż po ZAZ . To zarówno piosenki w oryginalnej wersji językowej, jak i w tłumaczeniach samej wokalistki oraz niezastąpionych mistrzów. Nie zabraknie paryskiego klimatu, bluesa, jazzu, nastrojowych ballad i… Jeremiego Przybory.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE