Reklama

Koncert: The Bill, Stopersi

Opublikowano:
Autor:

Koncert: The Bill, Stopersi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

The Bill powstał w 1987r. W 1991r. nagrał pierwsze utwory "Wolność", "Wisła", "Piosenka dla żołnierza". Utwór "Wolność" stał się numerem jeden rocznego podsumowania listy Radia Overground, a "Piosenka dla żołnierza" hymnem walczących o uwolnienie człowieka skazanego za odmowę służby wojskowej. Kampanię tą prowadził Jurek Owsiak. W tym samym czasie po raz pierwszy zagrała Jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a The Bill był jednym z pierwszych zespołów, który włączył się w tą akcję.

W 1992r na festiwalu w Jarocinie Zespół wystąpił przed ok. 20 tysiącami słuchaczy i zdobył nagrodę publiczności. Po tym wydarzeniu powstała pierwsza płyta "The Biut”. Płyta sprzedała się w ilości 60 tysięcy egzemplarzy, co uczyniło ją najlepiej sprzedającą się w tym czasie płytą wydaną w firmie Polton.

W roku 1993 Zespół skupił się na trasie koncertowej promującej świeżo wydaną płytę. Zagrał również ponownie na festiwalu w Jarocinie, na który został zaproszony jako gość specjalny.

Siłą rozpędu jako znany już szerokiej publiczności na terenie całej Polski Zespół nagrał kolejne dwie płyty „Początek Końca” oraz "Sex & Roll".

Lata 1995-2004 to okres, w którym muzyka okołopunkrockowa przestała być prezentowana przez stacje radiowe i telewizyjne. Latem 1996r. The Bill nagrał ostatnią płytę w tamtym okresie "Daje Wam Ogień", która jednak nie ukazała się w sprzedaży aż do 2000r. Wydawcy przestali interesować się punk rockiem, a co za tym idzie również i The Bill'em. Zespół zawiesił działalność koncertową na okres 5 lat, nie zaprzestał jednak do końca działalności muzycznej, wprost przeciwnie w tym czasie przygotował materiał mogący zaskoczyć niejednego słuchacza dobrej muzyki. Materiał później został wykorzystany w trakcie nagrywanie kolejnych płyt.

Płyta „Niech Tańczą Aniołowie” wydana w 2007r została nagrana w zupełnie innym klimacie niż poprzednie wydawnictwa a mimo to została odebrana bardzo pozytywnie zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych. Muzyka Zespołu ponownie zaistniała w mediach przypominając o zespole fanom i zdobywając nowych słuchaczy. Pojawiły się nowe propozycje grania koncertów, wznawiania dawno wyprzedanych płyt.
W tym samym roku ukazała się druga płyta „Lekcje Historii” zawierająca dotąd nigdzie nie publikowane utwory. Bonusem na płycie były nagrania z festiwalu w Jarocinie w latach 1992 i 1993.

W kolejnych latach Zespół zagrał koncerty na największych scenach w Polsce (m.in. w ramach trasy Punki Reggae Live). W tym okresie powstała również kolejna, siódma już płyta „Historie Prawdziwe” wydana w Lou&Rocked Boys.

Od 2008 roku organizujemy cykliczną imprezę „Pionkowskie Mikołajki Rockowe”, na którą zapraszamy znane polskie zespoły takie jak: Closterkeller, Carrion, Farben Lehre czy Sexbomba. W zeszłym roku odbyła się już piąta edycja tego przedsięwzięcia.

W chwili obecnej zakończył nagrywanie materiału na płytę, którą będzie można nabyć w dobrych sklepach z płytami (np. Empik, Wielka Płyta – www.wielkaplyta.pl) oraz w trakcie koncertów.

Obecny skład The Bill to:

Kefir-voc,git,
Sebek–git,voc
Gerard-bass,voc,
Artie-dr

Strona zespołu:
www.thebill.com.pl

Jako support wystąpi kutnowski zespół Stopersi. Ta młoda, trzyletnia formacja nawiązuje do polskiego rocka z lat 90-tych. Wykonuje zarówno własne utwory, jak i covery m.in. Dżemu, Maanam i Kasi Kowalskiej. Ma za sobą udane koncerty w kutnowskich klubach, jak również występ podczas III Fireproof Festiwal. Obecnie zespół pracuje nad materiałem demo. Nazwa grupy pochodzi od legendarnego STOP-baru w Kutnie, który przez wiele lat gromadził fanów gitarowego grania.

Skład zespołu Stopersi: Anna Winkler - wokal, Sebastian Tadeusiak - gitara, Damian Popławski - perkusja, Piotr Horzycki - bas. Odwiedź stronę na facebooku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE