Reklama

Koniec ulg za parkowanie. Radni przyjęli uchwałę

Opublikowano:
Autor:

Koniec ulg za parkowanie. Radni przyjęli uchwałę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Koniec ulg dla pracowników i mieszkańców budynków znajdujących się w strefie płatnego parkowania - taką decyzję podjęli wczoraj radni podczas głosowania nad zmianą uchwały. Skąd taka decyzja?

Osoby zameldowane w obrębie Strefy Płatnego Parkowania, osoby prowadzące działalność gospodarczą w lokalach użytkowych zlokalizowanych w obrębie SPP, a także osoby zameldowane w budynku przyległym do Placu Wolności tj. Królewska 42, dotychczas mogły wykupić abonamenty upoważniające do parkowania swojego pojazdu w strefie płatnego parkowania po dużo niższych kosztach.

Wczorajsza sesja Rady Miasta przyniosła drastyczne zmiany w tej kwestii - a mianowicie, wszelkie ulgi zostały zlikwidowane 18 głosami "za". Okazuje się, że radni nie mogli podjąć innej decyzji podczas głosowania, natomiast wnioskowali o ponowne wprowadzenie ulg.

Dlaczego ulgi zniesiono? Wiązało się to z kontrolą, którą w ostatnim czasie przeprowadziła w urzędzie miasta Najwyższa Izba Kontroli. Według Izby ulgi te są niezgodne z prawem.

- Będziemy szukać pomysłu, jak ten wniosek zrealizować, bo z zaleceń pokontrolnych wynika, że wszyscy powinni być równi, w związku z tym będzie pewien kłopot. Osobiście uważam, że takie abonamenty dla osób mieszkających czy pracujących w SPP powinny być wprowadzone. Spróbujemy coś zrobić, aby ten problem rozwiązać - mówił podczas sesji wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Dotychczasowe ulgi obowiązywały od 2011 roku i upoważniały do parkowania przez wszystkie dni robocze pojazdu o numerze rejestracyjnym określonym w karcie abonamentowej. Opłaty z tego tytułu wynosiły odpowiednio: za 1 miesiąc - 10 zł, za 6 miesięcy - 40 zł, a za 12 miesięcy - 60 zł.

Jak urzędnicy rozwiążą ten problem? Czy osobom tym należą się ulgi? Do sprawy wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE