Reklama

Koniec zainteresowania kutnowską strefą? "To był słaby rok"

Opublikowano:
Autor:

Koniec zainteresowania kutnowską strefą? "To był słaby rok" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zaledwie dziewięć rozmów z potencjalnymi inwestorami i dwa wydane zezwolenia na prowadzenie działalności w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - taki jest przemysłowy bilans ubiegłego roku. Jak wyglądają prognozy na najbliższą przyszłość?

Rok 2017 okazał się jednym z najsłabszych w historii istnienia Podstrefy Kutno pod względem spotkań z potencjalnymi inwestorami. Takie statystyki ilustruje wykres zamieszczony poniżej.

W takiej sytuacji, zdecydowanie cieszą dwa zezwolenia wydane w ramach Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ciągu 2017 r.

Pierwszą z firm inwestujących w strefie jest TAP Kutno Sp.z o. o. Firma zajmuje się produkcją pasz i planuje wybudowanie w Kutnie nowego zakładu produkcyjnego. Inwestycja ta będzie kosztować 17 milionów złotych a zatrudnienie znajdą tam 23 osoby.

Drugą firmą jest Sirmax Polska Sp. z o.o. Jest to trzecie zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie ŁSSE tego inwestora. Projekt zakłada zwiększenie zdolności produkcyjnych poprzez rozwój istniejącego zakładu spółki w Kutnie. Planowany jest zakup i zainstalowanie nowych linii produkcyjnych do produkcji mieszanek termoplastycznych. Firma przeznaczy na to aż 60 milionów złotych a zatrudnienie znajdzie 10 osób.

Na horyzoncie przemysłowych inwestycji pod Kutnem może jednak pojawić się słońce. Miasto dysponuje jeszcze dwoma dużymi obszarami do zagospodarowania. Jeden z nich znajduje się przy ul. Poprzecznej i liczy sobie 30 ha. Drugi w okolicach firm New Cold i Animex o powierzchni 15 ha.

- Jest bardzo duże zainteresowanie tymi terenami. Mogę jedynie zdradzić, że może powstać tam działalność związana z logistyką - zdradził prezydent Zbigniew Burzyński podczas ostatniej konferencji prasowej.

Czekamy więc na konkrety.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE