Koszykarska niedziela w SP 9

Koszykarska niedziela w SP 9 - Zdjęcie główne

WydarzeniaDzisiaj w hali sportowej SP nr 9 w Kutnie miała miejsce zapowiadana "Koszykarska Niedziela", podsumowująca Kutnowską Amatorską Ligę Koszykówki. Impreza rozpoczęła się od konkursu rzutów za 3 pkt, przeznaczonego dla uczestników KALK. Po dwóch turach z piętnastu graczy wyłoniono trójkę zwycięzców: Łukasz Redzy (I miejsce), Paweł Wojdera (II) i Maciej Braun (III).

Następnie odbył się konkurs wsadów, również dla KALK-owiczów. Uczestnicy zaprezentowali ekwilibrystyczne wyczyny, oceniane przez jury w składzie: trener AZS WSGK POL-FOL Kutno, Jacek Lewandowski, dyrektor MOSiR, Paweł Ślęzak, Zdzisław Florczak, Ilona Kowalewska i koszykarz KALK, Waldemar Wolski. Zwyciężyli: Michał Ziembiński (I miejsce), Damian Janiak (II) i Emil Janczula (III).

Po zakończeniu konkursów dla KALK-owiczów nastąpiło uhonorowanie zwycięzców sezonu 2006/2007. Przypominamy, że I miejsce zajęła drużyna Staszica, II miejsce przypadło Nauczycielom z Żychlina, zaś III miejsce zdobyły Szewskie Poniedziałki. Nagrodzono także najskuteczniejszego zawodnika ligi, Wojciecha Makowskiego (Staszic) i najbardziej wszechstronnego gracza - Arkadiusza Stacherę (Skowronki). Medale otrzymali również koszykarze i działacze drużyny AZS WSGK POL-FOL Kutno, która zajęła VIII miejsce, debiutując w rozgrywkach II ligi. Puchary i medale wręczali: wiceprezydent miasta Zbigniew Wdowiak, dyrektor MOSiR Paweł Ślęzak i prezes AZS WSGK Mieczysław Gausa.

Gwoździem programu był mecz AZS WSGK kontra reprezentacja KALK, który zakończył się wynikiem 91:82 (31:15, 16:26, 19:26 i 25:15). Wraz z upływem czasu spotkanie stawało się coraz bardziej zacięte i wyrównane. W przerwie odbył się jeszcze konkurs rzutów osobistych, tym razem przeznaczony dla publiczności. Udział wzięło aż 50 osób. W kategorii dziecięcej zwyciężyli Natalia Łukasik i Kacper Wawrzyniak, zaś w kat. dorosłych wygrali Michał Wąs i Bartosz Koziak.