Reklama

Kutnianka okradziona metodą "na pracownika sanepidu"

Opublikowano:
Autor:

Kutnianka okradziona metodą "na pracownika sanepidu" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnie coraz częściej słyszy się o kradzieżach, których ofiarą padają zwykle osoby starsze i potrzebujące pomocy. Najnowszym celem oszustów stała się 82-letnia mieszkanka Warszawskiego Przedmieścia, o czym poinformował nas jeden z Czytelników. - W jednym z bloków okradziono starszą kobietę. Policjant chodzi i pyta o 3 kobiety o śniadej cerze. Podobno ukradziono kilka tysięcy złotych - czytamy w treści nadesłanego maila.

Słowa mieszkańca Warszawskiego Przedmieścia potwierdziła kutnowska policja.

- Do kradzieży doszło 10 listopada około godziny 10 rano. Jak ustaliliśmy, dwóch mężczyzn pod pretekstem sprawdzenia jakości wody dostała się do mieszkania kobiety. Jeden z nich próbował odwrócić jej uwagę rozmową, a drugi zabrał pieniądze. Ukradziona kwota wynosiła 3 tysiące złotych - poinformował oficer prasowy KPP podkom. Paweł Witczak.

Kobieta, nie podejrzewając niczego, dała się więc okraść metodą na pracownika sanepidu. Jak powiedziała w rozmowie z nami, przebiegli złodzieje pozbawili ją wszelkich środków do życia.

- Żyję teraz z pożyczonych pieniędzy i czekam na emeryturę. Gdyby nie pomoc finansowa, nie wiem, co bym zrobiła - opowiada z żalem kobieta. - Osoby, które wpuściłam do mieszkania, były bardzo wiarygodne. Nawet nie zauważyłam, że jedna z nich po kryjomu przeszukiwała szafki i szuflady w poszukiwaniu pieniędzy. Nie przypuszczałam, że kontrola wody jest tylko pretekstem do tego, aby dostać się do mojego mieszkania. Teraz mam jednak nauczkę na całe życie, aby nigdy nie wpuszczać obcych osób do domu.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i nieufności wobec nieznajomych osób. Jeżeli mamy wątpliwości co do ich dobrych intencji, to pod żadnym pozorem nie powinniśmy wpuszczać ich do domu. Warto również zawiadomić policję.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE